Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Czwarta edycja „Tylko dla Orłów” pod dyktando krakowian

Czwarta edycja „Tylko dla Orłów” pod dyktando krakowian

fot. Tomasz Tadrała

W sobotę w hali MOSiR-u Mikołów po raz czwarty odbył się turniej Tylko dla Orłów. Tradycji stało się zadość i kolejnej ekipie nie udało się obronić tytułu. Tym razem najlepsi okazali się siatkarze UKS-u Wyspiański, którzy w finale ograli Lotników.

W czwartej edycji coraz bardziej popularnego turnieju Tylko dla Orłów wzięło udział 15 ekip. Większość stanowiły zespoły z województwa śląskiego, ale nie zabrakło przedstawicieli z innych części kraju czy nawet z zagranicy. Najliczniejszą grupą „przyjezdnych” okazali się być krakowianie, którzy w Mikołowie byli reprezentowani aż przez cztery teamy: Galileo, Lotnicy, PWP oraz UKS Wyspiański. Poza tym do Mikołowa przyjechali siatkarze z Warszawy i Oleśnicy, a międzynarodowy charakter imprezie nadali goście z Czech.

Cała piętnastka została podzielona na cztery grupy, z których do walki o końcowe zwycięstwo przystąpić mogli jedynie ich zwycięzcy. Po kilku godzinach zmagań na czele poszczególnych grup znaleźli się: Lotnicy Kraków, UKS Wyspiański Kraków, RKS Siłownia Herkules Jastrzębie-Zdrój oraz obrońcy tytułu, KS Volley Katowice. W pierwszym półfinale UKS Wyspiański w trzech setach rozprawił się z zespołem z Jastrzębia-Zdroju, natomiast w drugim zawodnicy z Katowic, po niezwykle równej walce, musieli uznać wyższość krakowskich Lotników. W tym momencie stało się jasne, że po raz kolejny tradycji stało się zadość i triumfator poprzedniej edycji nie zajmie pierwszego miejsca w kolejnym turnieju. W meczu o miejsce na najniższym stopniu podium podłamani wcześniejszą porażką katowiczanie nie stawili zbyt wielkiego oporu ekipie RKS-u Siłowni Herkules Jastrzębie-Zdrój i ulegli 0:2. W krakowsko-krakowskiej batalii o końcowy triumf również nie było tie-breaka – zawodnicy UKS-u Wyspiański rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść w dwóch partiach i to na ich szyjach zawisły medale z najcenniejszego kruszcu.

Najmniejszych wątpliwości związanych z poziomem turnieju nie miał jeden z organizatorów imprezy – Tomasz Orliński.Tradycyjnie już mistrz z poprzedniej edycji nie obronił tytułu. Poziom turnieju był najwyższy ze wszystkich dotychczas rozegranych. Mecze były bardzo zacięte i czasem odległe lokaty końcowe nie odzwierciedlają siły danych zespołów. Ekipy te potrafiły urywać punkty drużynom, które ostatecznie zajęły czołowe lokaty – podsumował Orliński.Oprócz wyróżnień dla czterech najlepszych zespołów przyznano również nagrodę dla najlepszej drużyny w kategorii mixt. Na ten laur zasłużył zespół ze stolicy – Wariaty Warszawa, który zajął piąte miejsce w końcowej klasyfikacji. Na pozycji trzynastej uplasował się drugi z zespołów mieszanych, czeski Inter Decor Karvina, a ostatnią lokatę zajął trzeci mixt, The Dons Sosnowiec.

IV edycja turnieju Tylko dla Orłów to mój drugi występ w Mikołowie i mogę powiedzieć, że był prawie tak samo fajny, jak poprzedni. Prawie, ponieważ w porównaniu do poprzednich zawodów zabrakło większej ilości przedstawicielek płci pięknej – powiedział siatkarz Dach Decker Victoria Pilchowice, Mateusz Siwiec.Turniej był dobrze zorganizowany pomimo dużej ilości drużyn. Cztery boiska i licencjonowani sędziowie sprawili, że mecze rozgrywane były płynnie i na dobrym poziomie. Poziom wszystkich ekip był bardzo wyrównany, co potwierdza spora ilość wyników remisowych w fazie grupowej. Mojemu zespołowi do wyjścia do dalszych gier z pierwszego miejsca zabrakło tylko i aż jednego oczka. Ostatecznie zakończyliśmy rywalizację na siódmej lokacie. Podsumowując – bardzo fajna zabawa, a zarazem zacięta walka sprawiają, że takich turniejów powinno być znacznie więcej i to nie tylko w Mikołowie, ale w wielu innych śląskich miastach – zakończył rozgrywający zespołu z Pilchowic.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. UKS Wyspiański Kraków
2. Lotnicy Kraków
3. RKS Siłownia Herkules Jastrzębie-Zdrój
4. KS Volley Katowice
5. Wariaty Warszawa (1. miejsce w kategorii mixt)
6. Poparzeni Herbatą
7. Dach Decker Victoria Pilchowice / DB Schenker Zabrze
9. PWP Kraków
10. OCS 1 Tychy
11. Turbo Team Oleśnica / Galileo Kraków
13. Inter Decor Karvina (Czechy, 2. miejsce w kategorii mixt)
14. Gold Volley Jastrzębie-Zdrój
15. The Dons Sosnowiec (3. miejsce w kategorii mixt)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved