Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Tabitha Love: Będę szczęśliwa z każdej danej mi szansy

Tabitha Love: Będę szczęśliwa z każdej danej mi szansy

fot. Piotr Woźniak

- Chcę mieć wkład w grę drużyny tak duży, jak tylko mogę, niezależnie od tego, czy gram przez całego seta, czy na przykład tylko przez pięć punktów. Potrzebuję gry - mówi Kanadyjka w barwach Beef Master Budowlanych Łódź, Tabitha Love.

Co stało się w pierwszym secie? W inauguracyjnej partii oglądałaś mecz z ławki rezerwowych. Jaka była tego przyczyna?

Tabitha Love: To była decyzja trenera. Dzisiaj postawił na właśnie taki wyjściowy skład. Ja bardzo chcę robić wszystko co w mojej mocy, aby wspierać drużynę. Czy to z ławki dla zawodniczek rezerwowych, czy to na boisku swoją grą. Nie mam wpływu na to, czy akurat w danym spotkaniu gram.

Grałaś w kilku zagranicznych ligach. W swojej rodzinnej Kanadzie, w Portoryko i teraz w Polsce. Trudno jest się tobie przyzwyczaić do nowych warunków?Wszędzie, gdzie wyjeżdżam, wszystko jest dla mnie zupełnie inne, nowe. Sposób gry w siatkówkę także znacząco się różni, kultura także jest inna. Ale uważam, że to jest dla mnie świetna okazja. Nie każdy może powiedzieć, że grał w Polsce, a to jest naprawdę bardzo cenne.

Jesteś już w Polsce od kilku miesięcy. Co możesz powiedzieć o miejscu, do którego trafiłaś, o mieście?

Jak do tej pory naprawdę bardzo mi się tutaj podoba. Łódź jest wyjątkowo pięknym miastem. Historia tego miasta jest niesamowita, dowiadywanie się o tych wszystkich fabrykach, które kiedyś się tutaj znajdowały. Natomiast klimat jest zupełnie inny niż w Kanadzie. Tutaj jest znacznie cieplej, co mnie cieszy i również jak do tej pory nie ma śniegu, a w Kanadzie już się on pojawił. Ludzie są naprawdę bardzo uprzejmi.

Jak układa się twoja współpraca z trenerem. Dobrze się dogadujecie?

Komunikacja z trenerem na początku sprawiała mi trochę trudności. Jeszcze nie potrafię nic powiedzieć po polsku, ale staram się uczyć. Ponieważ trener Adam Grabowski nie mówi po angielsku, to najczęściej rozmawiam z jego asystentem. Mogę również zawsze liczyć na pomoc koleżanek, które mogą mi przekazać wszystkie informacje od szkoleniowca. Mam do niego dużo szacunku, jest wspaniałym człowiekiem, ma ogromną wiedzę.

Po tych kilku kolejkach ORLEN Ligi jakie twoim zdaniem są mocne, a jakie najsłabsze punkty zespołu z Łodzi?

Myślę, że nasza gra cały czas się rozwija, poprawia w trakcie spotkania, dlatego często przydarzają nam się nieudane początki meczów. Moim zdaniem widzieliśmy to dzisiaj, w pierwszym secie zdecydowanie nie pokazałyśmy, na co nas stać. Potem zaprezentowałyśmy się już ze znacznie lepszej strony. Dlatego uważam, że musimy popracować nad „wchodzeniem” w mecz, być przygotowane i już od pierwszej piłki meczu grać naszą siatkówkę. Później musimy być pewne siebie w tym, co robimy. Mamy na swoim koncie kilka wygranych i przegranych. Niezależnie od tego jesteśmy świetną drużyną i musimy o tym pamiętać.

Jesteś młodą zawodniczką. Raz dostajesz szansę gry w pierwszej szóstce, a raz nie. Jak wpływa to na twoją postawę?

Chcę mieć wkład w grę drużyny tak duży, jak tylko mogę, niezależnie od tego, czy gram przez całego seta, czy na przykład tylko przez pięć punktów. Potrzebuję gry. Każde dotknięcie piłki, chwila spędzona na boisku bardzo dużo mi daje, rozwijam się. Będę szczęśliwa z każdej danej mi szansy.

Zdążyłaś już trochę poznać realia polskiej ligi. Patrząc przez ich pryzmat, czego oczekujesz po pobycie w Polsce?

Myślę, iż to, że tu jestem, sprawia, że jestem lepsza w tym, co robię. Mam różne zadania do wykonania, biorę odpowiedzialność za różne elementy gry. Czasami kiedy wchodzę z ławki, odgrywam rolę „drugoplanową”. Pracuję nad zagrywką. Zdarza się, że muszę wystawić piłkę. To na pewno czyni ze mnie zawodniczkę bardziej wszechstronną. W koledżu wymagano ode mnie tylko realizowania się na jednej pozycji. Teraz uczę się, poznaję aspekty gry, do których wcześniej nie byłam przyzwyczajona.

Na koniec chciałbym zapytać, czego mogę ci życzyć na pozostałą część sezonu?

Myślę, że zdrowie jest najbardziej potrzebne.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved