Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: LKS Caro Rzeczyca urwał punkt liderowi

II liga M: LKS Caro Rzeczyca urwał punkt liderowi

fot. archiwum

W 9. kolejce grupy 3. II ligi LKS Caro Rzeczyca podejmował lidera - SMS PZPS Spała. Mecz zapowiadał się jako hit weekendu w tej grupie. Siatkarze nie zawiedli i rozegrali pięciosetowe spotkanie, z którego zwycięsko wyszli uczniowie ze Spały.

Początek meczu należał do drużyny gospodarzy. Już w pierwszych akcjach gracze LKS Caro popisali się podwójnym, a następnie potrójnym blokiem i wyszli na prowadzenie 4:1. Rywale szybko jednak złapali swój rytm gry. Gdy zablokowany został Latocha, tracili do gospodarzy już tylko jeden punkt (7:8). Po bloku na Makowskim mieliśmy remis 11:11 i o czas poprosił grający trener LKS-u – Jarosław Sobczyński. Po tej przerwie zawodnikom z Rzeczycy udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie jedynie na chwilę. Plas Szymury doprowadził do kolejnego remisu – 17:17. Końcówka partii była zacięta i wyrównana. Autowa zagrywka Gryca dała gospodarzom piłkę setową, zaś w kolejnej akcji partię zakończył asem serwisowym Makowski.

Pierwsze akcje drugiego seta to skuteczna gra SMS-u. Po ataku z krótkiej Kochanowskiego było 3:1. Szybko jednak ekipa LKS-u Caro doprowadziła do remisu (3:3). W kolejnych akcjach raz jedna, raz druga drużyna zdobywała minimalne prowadzenie. Żadna jednak nie potrafiła utrzymać go na dłużej. Po kiwce Spychały zespół z Rzeczycy prowadził 10:7 i wtedy o czas poprosił trener Maciej Zendeł, pełniący w tym spotkaniu rolę pierwszego szkoleniowca. Krótka rozmowa poskutkowała, bowiem jego podopieczni doprowadzili do wyrównania (10:10), a następnie wypracowali sobie nawet czteropunktowe prowadzenie. Jednak także zawodnicy ze Spały nie potrafili utrzymać równego rytmu gry. W końcówce rezultat znów się wyrównał i rozpoczęła się zacięta walka. Po autowym ataku Makowskiego SMS wyszedł na prowadzenie 22:20 i od tego momentu nie dał już rywalom dojść do głosu, wygrywając ostatecznie do 20.

Trzecia partia to popis gry ekipy z Rzeczycy. Już przy stanie 4:1 o pierwszy czas poprosił trener Zendeł, jednak chwilę później było 8:3. As Latochy dał LKS-owi Caro prowadzenie 10:3 i o kolejną przerwę poprosił szkoleniowiec SMS-u. Atakiem z krótkiej popisał się Kochanowski, jednak była to tylko pojedyncza udana akcja ekipy ze Spały. Po ataku Makowskiego LKS prowadził bowiem 16:11. W końcówce dwoma atakami z rzędu popisał się Kiraga, a jego ekipa miała już prowadzenie 20:15. Partię, wynikiem 25:19, zakończył blok na Szymurze.Początek czwartej odsłony również układał się po myśli gospodarzy. As serwisowy Kiragi dał im prowadzenie 4:1, zaś po ataku Latochy było 8:5. Stopniowo jednak do głosu dochodzili rywale ze Spały. Blok Gryca i Kochanowskiego na Kiradze doprowadził do remisu 11:11. Od tego momentu goście wyraźnie zaczęli kontrolować grę aż doprowadzili do przewagi 17:12. Pod koniec tego seta czerwoną kartkę otrzymał II trener SMS-u, Jacek Nawrocki, za niesportowe zachowanie. Strata punktu nie zagroziła jednak uczniom ze Spały w wygranej, czym doprowadzili do tie-breaka.

W piątej partii od początku prym wiedli goście. Szybko uzyskali dwu-, trzypunktowe prowadzenie. Po ataku Szymury było 8:5 i drużyny zmieniły strony boiska. Gracze LKS Caro próbowali odrobić straty, nadal skuteczny był Makowski. Pierwszą piłkę meczową SMS PZPS Spała miał przy stanie 14:9, jednak wtedy coś się w grze gości zacięło. Szybko zaczęli to wykorzystywać gospodarze. Po bloku Kiragi i Sobczyńskiego na Szymurze zrobiło się 14:12 dla SMS-u i o czas poprosił trener Zendeł. Do końca spotkania ekipie z Rzeczycy udało się zdobyć już tylko jeden punkt, zaś ostatnie oczko w całym meczu zdobył Kochanowski. SMS PZPS triumfował 15:12 i w całym pojedynku 3:2. Był to pierwszy mecz w tym sezonie, w którym uczniowie ze Spały stracili punkt.

Caro Rzeczyca – SMS PZPS Spała 2:3
(25:23, 20:25, 25:19, 21:25, 13:15)

Składy wyjściowe:
LKS Caro: Kymarys, Kiraga, Spychała, Latocha, Sobczyński, Makowski, Koryciński M. (libero)
SMS PZPS: Badura, Komenda, Gryc, Fornal, Szymura, Kochanowski, Zabłocki (libero)

Zobacz także:
Wyniki 9. kolejki i tabela gr. 3 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved