Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: W Bydgoszczy mecz o „sześć punktów”

ORLEN Liga: W Bydgoszczy mecz o „sześć punktów”

fot. archiwum

Już jutro hala Łuczniczka po raz kolejny przywita polskie siatkarki. Podopieczne Rafała Gąsiora podejmą zespół z Legionowa. Szykuje się zacięta walka, bowiem zdobycie trzech punktów w tym spotkaniu jest równie ważne dla obydwu drużyn.

Jak dotąd spotkania ORLEN Ligi nie układały się po myśli bydgoszczanek. Siatkarki znad Brdy wygrały zaledwie jeden pojedynek przeciwko ostatniemu zespołowi tabeli – PGNiG Nafta Piła – i obecnie zajmują dziewiątą pozycję. Tym razem po drugiej stronie siatki zobaczymy mazowiecką drużynę, która pokazała już, że nie jest łatwym przeciwnikiem. Bydgoszczanki będą musiały powalczyć niemal tak samo, jak z liderem tabeli – Chemikiem Police, z którym, jako pierwsze, zdołały wygrać seta. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła w zespole znad Brdy Tamara Kaliszuk, która sprezentowała swojemu zespołowi 23 oczka i pomogła Pałacowi zejść z boiska z honorem. – Po takim meczu można powiedzieć, że nie wyjedziemy z Polic ze spuszczonymi głowami – mówiła atakująca pałacanek po spotkaniu szóstej kolejki. – Wiem, że jeszcze przyjdzie na nas czas – dodała Kaliszuk.

Zaciętą walkę zapowiadają także siatkarki z Legionowa. Do tej pory podopieczne Macieja Kosmola wygrały tylko raz, pokonując ówczesnego lidera tabeli – Impel Wrocław. Niespodziewanie jednak uległy pilankom, a w ostatniej kolejce musiały uznać wyższość łódzkiego zespołu. Dwa ostatnie spotkania to bardzo zacięte mecze. Zawodniczki mazowieckiej drużyny pokazały, że potrafią walczyć do końca. W starciu z Budowlanymi Łódź zdecydowanie lepszą formę niż dotychczas prezentowała Berenika Tomsia, zdobywając 22 oczka. Trener Kosmol mógł też być zadowolony z postawy serbskiej przyjmującej – Tamary Rakić, która dołożyła do ogólnego wyniku 16 punktów. Mimo to gra siatkarek z Legionowa przestała funkcjonować w tie-breaku i zawodniczki po raz kolejny zeszły z boiska przegrane. Obecnie plasują się na ósmym miejscu w tabeli. Do awansu brakuje legionowiankom naprawdę niewiele, bowiem siódmą pozycję zajmuje zespół z Muszyny, którego losy będą ważyły się jutro we Wrocławiu. Teraz jednak podopieczne Kosmola muszą skupić się przede wszystkim na tym, aby odskoczyć bydgoszczankom, plasującym się jedno miejsce niżej. – Nie chciałabym już dzielić się punktami, bo to nam nie sprzyja – powiedziała po ostatnim meczu Berenika Tomsia, zapewniając walkę w kolejnych spotkaniach. – Ważne jest, by iść cały czas do przodu – dodała atakująca.

Trudno jednoznacznie wskazać faworyta jutrzejszego meczu. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że są nim zawodniczki z Legionowa, sklasyfikowane na wyższej pozycji niż bydgoszczanki. Będzie to jednak tak zwany „mecz o sześć punktów” – każda z drużyn podejmie walkę i za wszelką cenę będzie chciała dopisać do swoich zdobyczy punktowych trzy oczka. Gospodynie z pewnością będą chciały wykorzystać atut własnej hali. Prawdopodobnie skupią się także na skutecznym zatrzymywaniu legionowskiej atakującej, do niedawna grającej na pozycji środkowej. Słabym punktem podopiecznych Kosmola może być także zagrywka, z którą do tej pory zawodniczki różnie sobie radziły. Potrafiły w jednym meczu popisać się kilkoma asami serwisowymi, a w innym spotkaniu zapisać na swoim koncie trzynaście błędów w tym elemencie. Legionowianki z pewnością będą bardziej czujne, gdy w pierwszej linii stanie stosunkowo niska rozgrywająca bydgoskiego zespołu – Jana Sawoczkina. Przy takim ustawieniu zawodniczki mazowieckiej drużyny będą mogły popisać się skuteczną grą środkiem, co być może przybliży je do zwycięstwa.

Czego zatem można spodziewać się jutro w Łuczniczce? Zdecydowanie zaciętego i wyrównanego pojedynku. Obie drużyny będą starały się wypaść jak najlepiej, by awansować w tabeli i ominąć strefę spadkową przed półmetkiem rozgrywek. Czy bydgoszczankom uda się powtórzyć sukces z meczu z pilskim zespołem? A może to podopieczne Kosmola zapiszą na swoim koncie pierwsze wyjazdowe zwycięstwo? O tym przekonamy się już jutro. Początek spotkania o godz. 18.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved