Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Natalia Strózik: Staramy się pracować jak najlepiej

Natalia Strózik: Staramy się pracować jak najlepiej

fot. archiwum

W drużynie BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała dochodzi do głosu młode pokolenie siatkarek. Jedną z nich jest Natalia Strózik, która swoimi atakami w sobotnim meczu z Chemikiem Police potrafiła zaleźć za skórę nawet samej Annie Werblińskiej.

Młoda przyjmująca bialanek nie ukrywa, że spotkanie z największymi nazwiskami żeńskiej siatkówki było dla niej niebagatelnym przeżyciem. – Na pewno był to dla mnie duży stres, bo są to dziewczyny bardzo doświadczone i kiedyś to ja oglądałam je w telewizji i im kibicowałam. Całe szczęście po kilku piłkach już te nerwy były dużo mniejsze, dałam radę i było ok.

Jej dobra postawa podczas meczu budzi uznanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę młody wiek siatkarki. Strózik to po Aleksandrze Trojan, która błyszczała w meczu z Muszyną, i Kolecie Łyszkiewicz, która od początku sezonu prezentuje wysoką formę, kolejne nieznane szerszej publiczności nazwisko. Jednak wszystkie wymienione zawodniczki  z powodzeniem radzą sobie na ligowych parkietach, wcale nie ustępując bardziej utytułowanym siatkarkom. W tym przypadku można mówić o swoistej zmianie pokoleniowej, która dokonuje się w drużynie z Podbeskidzia.

Pytana o powody takiej „zmiany warty” w drużynie Strózik nie ukrywa, że cała młodsza generacja zespołu stara się prezentować za każdym razem jak najlepiej. – My na pewno dajemy z siebie wszystko. Na treningach staramy się pracować jak najlepiej i myślę, że to jak najbardziej owocuje na meczach. Oby było tak dalej – zaznaczyła zawodniczka.

Jako powody sobotniej porażki z drużyną byłego trenera BKS-u, Mariusza Wiktorowicza, siatkarka Aluprofu wskazuje przede wszystkim błędy w ofensywie swojego zespołu. – Dziewczyny z Polic mają bardzo dobry blok i myślę, że zabrakło nam troszkę ataku. Kolejnym czynnikiem jest fakt, że nie grałyśmy zagrywką tak, jak w poprzednich spotkaniach, a także nie potrafiłyśmy wyblokować wszystkiego. Osiemnastolatka nie ukrywa jednak, że apetyt na dobre wyniki rośnie w miarę jedzenia i w przyszłotygodniowym spotkaniu z Impelem Wrocław na pewno bialanki dadzą z siebie jeszcze więcej. – Jestem przekonana, że z Impelem zagramy zupełnie inaczej – dodaje Strózik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved