Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Nafta znów zeszła z boiska na tarczy

ORLEN Liga: Nafta znów zeszła z boiska na tarczy

fot. CEV

Pilanki, mimo iż w całym spotkaniu prowadziły już 2:1, nie potrafiły postawić kropki nad "i", przegrywając tym samym szóste spotkanie w sezonie. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej zaś, po pewnej wygranej w czwartej partii, w tie-breaku dopełniły dzieła.

Podopieczne Wiesława Popika szybko przejęły inicjatywę w premierowej odsłonie meczu. Po akcji Natalii Krawulskiej i autowym ataku Joanny Staniuchy-Szczurek pilanki uzyskały dwupunktową przewagę, a po asie serwisowym Emilii Kajzer miejscowe schodziły na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:5. Gdy gra została wznowiona, Nafta nie zasypiała gruszek w popiele. Na skrzydle ponownie zatrzymana została Staniucha-Szczurek i dąbrowianki traciły do rywalek już cztery punkty. Przy stanie 10:6 gospodynie zaczęły popełniać błędy, a po kontrze Elżbiety Skowrońskiej ich przewaga stopniała do punktu (11:10). Ekipa trenera Popika w tym momencie wrzuciła „trzeci bieg”. Na skrzydłach świetnie radziły sobie Krawulska i Joanna Kuligowska, a po blokach tej drugiej przy Żeromskiego miejscowe prowadziły 18:13. Gdy asa serwisowego dołożyła Coleen Ward, stało się jasne, że Nafta tej partii nie przegra (23:15). Kropkę nad „i” postawiła Anna Kudakowa, atakując ze środka.

Rozpędzone pilanki dobrze rozpoczęły również drugą odsłonę meczu. Ponownie w roli głównej wystąpiła Kuligowska, po akcjach której Nafta prowadziła 3:1. Siatkarki z Zagłębia powoli zaczęły się rozkręcać, co przeniosło się również na wynik. Miejscowym dała o sobie znać Eleonora Dziękiewicz, wyprowadzając Tauron MKS na 7:6. Pilanki nie radziły sobie z pierwszym tempem i po chwili przyjezdne miały o dwa oczka więcej, jednak ekipa z Piły nie dawała za wygraną. Znowu na pierwszy plan wyszła Kuligowska, która wraz z Faimie Rose Kingsley doprowadziła do stanu 9:9, a następnie wyprowadziła Naftę na 11:9. Kiedy gospodynie miały już czteropunktową zaliczkę (15:11), w polu serwisowym dąbrowianek pojawiła się Aleksandra Liniarska. Środkowa Tauronu MKS-u dała się mocno we znaki przyjmującym Nafty (15:15). Niemoc miejscowych przełamała dopiero Daria Paszek, ale na boisku trwała zażarta walka o każdy punkt. Przy stanie 22:22 podopieczne Waldemara Kawki wykorzystały dwa błędy pilanek i zwyciężyły 25:23.

Niewzruszone takim obrotem spraw gospodynie ponownie odważnie zaatakowały. W hali Nafty było już 4:0 i choć dąbrowianki odrobiły kilka oczek, przewaga zespołu z Piły była niepodważalna. Wicemistrzynie Polski popełniały masę niewymuszonych błędów, natomiast po drugiej stronie siatki niemal bezbłędna była Kuligowska, która wraz Krawulską wyprowadziła Wielkopolanki na 17:10, wciąż powiększając przewagę. Kiedy Kudakowa zablokowała Rachael Adams, podopieczne trenera Popika prowadziły różnicą dziesięciu punktów. Wynik seta ustaliła Magdalena Wawrzyniak, której ataku nie obroniła Skowrońska (25:13).Kobieta zmienną jest. Przekonali się o tym miejscowi kibice, którzy po kontrze Paszek cieszyli się, gdy ich siatkarki prowadziły 6:2. Wydawało się, że ekipa z Piły jest w stanie sięgnąć po pierwszy komplet punktów, jednak jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną Tauron MKS zaczął zbliżać się do przeciwnika. Po krótkiej Liniarskiej Nafta miała tylko dwa punkty przewagi (7:5), a po asie serwisowym Katarzyny Urban przegrywała 8:9. Miejscowe nie były już takie skuteczne, z kolei po drugiej stronie siatki coraz lepiej poczynała sobie Skowrońska, która wraz z Dziękiewicz wyprowadziła Zagłębianki na 13:8. W szeregach gospodyń ciężar gry starały się wziąć na siebie Kuligowska i Wawrzyniak, jednak przy stanie 11:15 ich gra zupełnie się posypała. W polu serwisowym szalała Staniucha-Szczurek, a na siatce nie do zatrzymania było trio Skowrońska – Liniarska – Urban.

Tie-break był wyrównany do stanu 3:3. Wówczas Dziękiewicz zapisała na swoje konto kolejny blok, a gdy w ataku pomyliła się Paszek, wicemistrzynie Polski prowadziły 9:3. Wiesław Popik próbował dokonywać zmian, ale dąbrowianki pewnie zmierzały po dwa punkty w meczu. Ponownie skrzydłowym z Piły przypomniała o sobie Dziękiewicz, natomiast po kontrze Skowrońskiej Tauron MKS Dąbrowa Górnicza mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

MVP spotkania: Eleonora Dziękiewicz

Nafta Piła – MKS Dąbrowa Górnicza 2:3
(25:18, 23:25, 25:13, 12:25, 9:15)

Składy zespołów:
Nafta: Kuligowska (13), Kajzer (3), Kudakowa (6), Paszek (9), Krawulska (19), Kingsley (12), Kuehn-Jarek (libero) oraz Mayba, Wawrzyniak (4), Babicz, Ward (1) i Archangielskaja
MKS: Staniucha-Szczurek (8), Dziękiewicz (18), Zaroślińska (9), Cemberci (1), Adams (1), Skowrońska (14), Strasz (libero) oraz Urban (4), Liniarska (9) i Kaczmar

Zobacz również:
Tabela oraz wyniki 7. kolejki ORLEN Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved