Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl Gdańsk będzie współpracował z moskiewskim Dynamem

Trefl Gdańsk będzie współpracował z moskiewskim Dynamem

fot. 058sport.pl

Na ubiegłotygodniowym meczu gdańskich siatkarzy z AZS-em Częstochowa obecny był Andrey Sekretarev, dyrektor sportowy jednego z najlepszych rosyjskich klubów. Jednym z celów jego wizyty były rozmowy dotyczące współpracy pomiędzy Dynamem a Treflem.

Sekretarev spędził weekend w Trójmieście, odwiedzając ERGO ARENĘ przy okazji meczów siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk oraz siatkarek ATOMU Trefla Sopot. Przedstawiciel rosyjskiego potentata spotkał się z przedstawicielami gdańskiego klubu, z którymi rozmawiał na tematy rozwoju sportowego, organizacji spotkań, marketingu i szkolenia młodzieży. Dyrektor sportowy Dynama zwiedził halę i pomieszczenia klubowe, obserwując też „od kuchni” pracę LOTOSU Trefla. W trakcie rozmów podjęto decyzję o rozpoczęciu szerokiej współpracy partnerskiej.

Cieszymy się z nawiązania współpracy z tak poważnym partnerem. Jesteśmy przekonani, że obie strony mogą na tym wiele skorzystać. Liga rosyjska od lat stoi na najwyższym poziomie sportowym i organizacyjnym, a PlusLiga konsekwentnie stara się jej dorównać. Można powiedzieć, że pod kątem organizacji spotkań i marketingu nawet ją wyprzedza. Dyrektor Sekretarev był pod wrażeniem naszej hali i oprawy meczu. Wymieniliśmy również uwagi na temat rozwoju sportowego obu klubów i szkolenia młodych talentów. Co niezwykle ważne – w ramach współpracy planujemy również wymianę doświadczeń pionu sportowego, a nawet transfery zawodników – podkreśla Piotr Należyty, prezes gdańskiego klubu.

Dynamo Moskwa to siedmiokrotny mistrz Rosji, pięciokrotny wicemistrz i zdobywca Pucharu Rosji oraz dwukrotny triumfator Ligi Mistrzów i Pucharu CEV. W poprzednim sezonie barwy tego klubu reprezentował m.in. Bartosz Kurek, a w bieżących rozgrywkach w składzie znajdują się m.in. Sergiej Grankin, Aleksiej Obmoczajew, Denis Biriukow czy Maxwell Holt.źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved