Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga ma być zamknięta

ORLEN Liga ma być zamknięta

fot. archiwum

Na wzór PlusLigi ORLEN Liga ma zostać zamknięta. Do spotkania w tej sprawie ma dojść w grudniu i wówczas zapadną decyzje. Rozmowy i dyskusje nad tym planem zostały zawieszone z powodu poważnej choroby Jacka Kasprzyka.

Rozmowy na temat zamknięcia kobiecej ligi mają zostać wznowione w najbliższym czasie i mają wziąć w nich udział prezesi wszystkich klubów żeńskiej oraz męskiej ligi. – To bardzo ważne dla polskiej siatkówki. Otwarcie – czy jak inni mówią: zamknięcie – PlusLigi przyniosło niemal same plusy. Nie ma już takiej walki o przeżycie, szansę dostaje polska młodzież – przekonuje wiceprezes Siódemki SK bank Legionovii Marek Bąk. Zdanie Marka Bąka podziela szef Impelu Wrocław Jacek Grabowski, który przekonuje: – Ł atwiej negocjować ze sponsorem lub inwestorem, jeśli ten ma gwarancję, że klub, który wspiera, nie spadnie. Zamknięcie ligi rozrusza proces szkoleniowy. Klub, który nie ma presji utrzymania się w lidze, od którego może zależeć jego finansowe być albo nie być, chętniej sięgnie po młode siatkarki. To bezpieczniejsze niż ryzykowanie zatrudnianie drogich zawodniczek tylko po to, żeby się za wszelką cenę utrzymać. Później może się okazać, że nie ma z czego im zapłacić – podkreśla.

Z kolei prezes Budowlanych Łódź Marcin Chudzik uważa: – Z ekonomicznego punktu widzenia to chyba nie jest zły pomysł, bo sponsor dostanie stabilizację. Z drugiej strony rywalizacja wśród drużyn z dołu tabeli pewnie nie byłaby tak zacięta, gdyby nie chodziło o spadek – mówi. Były trener reprezentacji Ireneusz Mazur przekonuje, że zamknięcie PlusLigi było dobrym pomysłem – Dla obu lig dobrze by było, gdyby panowały w nich jednakowe regulacje. Z tego punktu widzenia zamknięcie ORLEN Ligi jest koniecznością – stwierdził.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved