Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Niemcy są myślami przy kwalifikacjach do MŚ 2014

Niemcy są myślami przy kwalifikacjach do MŚ 2014

fot. FIVB

Za siedem tygodni odbędą się europejskie turnieje kwalifikacyjne ostatniej rundy do MŚ 2014. Jeden z nich będzie miał miejsce w Ludwigsburgu. Zagrają w nim Niemcy (gospodarz), Chorwaci, Estończycy i Turcy. Trener Vital Heynen ma już ułożony plan przygotowań.

W dniach 3-5 stycznia cztery wspomniane ekipy narodowe powalczą o jedną przepustkę do udziału w mistrzostwach świata 2014, które odbędą się w Polsce w dniach 3-21 września. – To nie będzie łatwe. Ale jeśli nie wygramy grupy, to musimy się zamknąć – skwitował ostro szkoleniowiec reprezentacji Niemiec. Przypomnijmy, że nasi zachodni sąsiedzi podczas MŚ w 2010 roku zajęli ostatecznie ósme miejsce

Na zespoły europejskie czeka w przyszłorocznych mistrzostwach świata dziewięć miejsc. Biało-czerwoni otrzymali jedno automatycznie jako gospodarz imprezy, zaś dobry występ na ME 2013 dał awans Rosji i Włochom. Pięć miejsc przypadnie w udziale zwycięzcom poszczególnych grup trzeciej rundy kwalifikacji. Udział w MŚ 2014 wywalczy także najlepsza ekipa spośród tych, które zajmą drugie miejsce.

Reprezentacja Niemiec ma już rozpisany napięty harmonogram przygotowań. Do meczów kwalifikacyjnych podopieczni Vitala Heynena będą przygotować się w Heidelbergu w okresie świątecznym i tuż przed końcem roku w Belgii. Wszystko wskazuje na to, że o awans do MŚ będą walczyć przede wszystkim zawodnicy, którzy wzięli udział w mistrzostwach Europy.Dodajmy, że Ludwigsburg, w którym odbędzie się styczniowa impreza, gościł już kadrę narodową. Tam Niemcy rozegrali mecze towarzyskie z Brazylią w 2010 roku i z Francją w 2013 roku. Niemniej jednak turniej kwalifikacyjny będzie pierwszym na tak wysokim szczeblu w historii miejskiej hali.

Walter Martin, wiceprezydent Niemieckiej Federacji Siatkówki, podkreślił, że dla reprezentacji jest to bardzo ważne wydarzenie. – Kwalifikacje są dla nas niesamowicie ważne. Jeśli chcemy, aby męska kadra zagrała w Rio, to musimy zrobić wszystko, aby pojechać na mistrzostwa świata. Ludwigsburg oferuje nam idealne warunki.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved