Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Polki zagrają w Krośnie

EEVZA: Polki zagrają w Krośnie

fot. archiwum

W dniach 22-24 listopada w Krośnie odbędą się mistrzostwa Państw Strefy Wschodnioeuropejskiej. Trener Grzegorz Kosatka w trakcie turnieju chce dać szansę gry zawodniczkom, które nie grały jeszcze na arenie międzynarodowej.

W następny piątek w Krośnie rozpoczną się mistrzostwa EEVZA. Udział weźmie w nich reprezentacja Polski juniorek. W składzie na ten turniej znajdzie się kilka mistrzyń Europy kadetek, ale trener Kosatka zamierza dać także szansę pokazania się na europejskiej arenie zawodniczkom, które jeszcze nie broniły biało-czerwonych barw. – Wystąpimy w Krośnie w zmienionym składzie. W turnieju zagra sporo dziewczyn, które nie grały jeszcze w reprezentacji, także będzie to dla nich poważny sprawdzian. A ja będę mógł zobaczyć jak prezentują się one w rozgrywkach międzynarodowych – powiedział Grzegorz Kosatka. – Do Krosna jedziemy dzień przed turniejem. Odbędziemy tam tylko dwa treningi, a dziewczyny praktycznie z marszu przystąpią do turnieju. Wszystkie grają jeszcze w I i II lidze, więc ciężko było zorganizować jakieś zgrupowanie – dodał.

Przeciwniczkami Polek będą Estonki, Łotyszki i Rosjanki. Szczególnie ta ostatnia drużyna będzie wymagającym rywalem dla naszych siatkarek. Wystarczy wspomnieć, że w poprzednim turnieju EEVZA Sborna stosunkowo łatwo ograła biało-czerwone. – Na pewno chcemy dobrze zagrać, ale nie wiem czy nam się uda wygrać ten turniej – podkreślił Kosatka, który liczy na wsparcie polskiej publiczności. – W Krośnie jest bardzo dobra atmosfera. Na wcześniejszych turniejach, które były tam rozgrywane, kibice dopisywali. Mam nadzieję, że nam również pomogą – zakończył Kosatka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved