Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Artur Popko: Kadra objedzie niemal cały kraj podczas MŚ

Artur Popko: Kadra objedzie niemal cały kraj podczas MŚ

fot. archiwum

- Na mecze Polaków na siatkarskich mistrzostwach świata każda hala może być za mała. Problem z pojemnością Hali Stulecia zrekompensujemy strefą kibica wokół niej - mówi wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Artur Popko.

Rozmowy dotyczące organizacji we Wrocławiu meczów przyszłorocznych siatkarskich mistrzostw świata były trudne?

Artur Popko: W sytuacji kiedy wokół jest dużo emocji, szumu informacyjnego, takie rozmowy nigdy nie są łatwe. Ale to były dobre rozmowy, doszliśmy do porozumienia. W stosunku do planów z 2010 roku zmienia się tylko mecz otwarcia, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wiadomo, że takie spotkanie to dla siatkówki ogromna promocja i nasz pomysł spotkał się ze zrozumieniem także we Wrocławiu. Potem na kolejne cztery pojedynki grupowe kadra wróci do Hali Stulecia.

Która – dodajmy – na turniej nie zostanie rozbudowana i będzie liczyła tylko 6,5, a nie 10 tys. miejsc. Prezes PZPS-u Mirosław Przedpełski przyznał niedawno, że to problem, bo połowę wejściówek zabiorą sponsorzy. Problemu już nie ma?Powiedzmy tak: na mecze Polaków w mistrzostwach świata niemal każda liczba miejsc, może poza Stadionem Narodowym, może okazać się niewystarczająca. Władze Wrocławia obiecały, że zwiększą widownię w Hali Stulecia, ale formalnie nie były do tego zobowiązane. Hala Stulecia to piękne miejsce – z pewnością warto pokazać je światu, szczególnie jeśli zamierzamy przyciągnąć do nas kibiców z różnych krajów. Oprócz emocji czysto sportowych musimy zapewnić im coś jeszcze, taką wartością dodaną może być właśnie wyjątkowy obiekt. Problem z pojemnością chcielibyśmy zrekompensować specjalną strefą kibica, która powstanie przy Hali Stulecia. Chcielibyśmy wzorować ją na podobnych obiektach, które powstały w naszym kraju podczas Euro 2012. Może będzie miała 5, a może 10 tys. miejsc, to zależy od potencjalnego zainteresowania. Dodatkowo zamierzamy do tej strefy zapraszać siatkarzy czy trenerów, tak by kibice mieli z mistrzostwami możliwie żywy kontakt.

Z punktu widzenia związku naprawdę nie byłoby lepiej rozgrywać mecze Polaków np. w 15-tysięcznej Kraków Arenie?

Proszę pamiętać, że my nie możemy odejść zupełnie od ustaleń, które poczyniliśmy trzy lata temu. Wówczas hala w Krakowie była tylko na papierze, teraz już rośnie. Kraków zresztą też będzie miał szansę gościć polskich siatkarzy, jeśli ci awansują do fazy ćwierćfinałowej. Ta po raz pierwszy pojawi się na turnieju u nas, wcześniej w kalendarzu mistrzostw w ogóle jej nie było. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to Polacy zagrają kolejno w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i podczas fazy finałowej w Katowicach. Kadra objedzie więc niemal cały kraj.

Cały wywiad Michała Karbowiaka dostępny w serwisie wroclaw.sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved