Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Ardo Kreek siatkarzem sezonu w Estonii

Ardo Kreek siatkarzem sezonu w Estonii

fot. archiwum

Były gracz AZS-u Politechniki Warszawskiej, Jadaru Radom czy Resovii Rzeszów, Estończyk Ardo Kreek, został wybrany najlepszym siatkarzem swojego kraju w minionym sezonie. Środkowy obecnie reprezentuje barwy Paris Volley.

27-letni zawodnik polskiej publiczności pokazał się już w 2005 roku podczas turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata w Rzeszowie. Estończycy byli tłem dla drużyn Polski, Rosji czy Bułgarii – zdołali ugrać tylko jednego seta w całym turnieju, i to z ekipą biało-czerwonych. 19-letni wtedy Kreek pokazał się jednak z dobrej strony, lecz do polskiej ligi trafił dopiero cztery lata później. Środkowego ściągnął do Rzeszowa trener Ljubo Travica. Zawodnik nie zagrzał długo miejsca w składzie „Pasiaków” i pod koniec tego samego roku na zasadzie wymiany za Grzegorza Kosoka trafił do Jadaru Radom. W PlusLidze grał jeszcze przez dwa sezony w ekipie Politechniki Warszawskiej, skąd trafił do francuskiego Paris Volley.

– Tego typu nagrody zawsze są niespodzianką – przyznał Ardo Kreek. – Nie mogę narzekać. Srebrny medal w ostatnim sezonie jest moim zdaniem wielkim osiągnięciem. Jestem zadowolony, bo zarówno mój klub, jak i reprezentacja grały na wysokim poziomie – dodał środkowy, który już w grudniu ponownie będzie gościł w rzeszowskiej hali na Podpromiu, gdzie wraz ze swoim klubem zmierzy się w Lidze Mistrzów z Asseco Resovią Rzeszów.

źródło: inf. własna, przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved