Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wiesław Kozieł: Developres zainteresowany awansem? To plotki

Wiesław Kozieł: Developres zainteresowany awansem? To plotki

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

Beniaminek z Rzeszowa bardzo dobrze radzi sobie w rozgrywkach zaplecza ekstraklasy. Developres po 5 kolejkach przewodzi tabeli I ligi kobiet. Jednak wiceprezes klubu Wiesław Kozieł stanowczo chłodzi optymistyczne nastroje panujące na Podkarpaciu.

Przed sezonem Developres nie był wymieniany w gronie zespołów, które powinny włączyć się w walkę o pierwszą czwórkę, a w dalszej kolejności o bilet do ORLEN Ligi. Nowy szkoleniowiec rzeszowianek, Marcin Wojtowicz, podkreślał, że rolą beniaminka jest pozostanie w gronie pierwszoligowców i na tym jego zespół w tym sezonie będzie się koncentrować. – W tym roku zespoły na zapleczu ekstraklasy są bardzo mocne. My znamy swoje miejsce w szeregu, dlatego będziemy się koncentrować na tym, aby wygrywać każdą akcję, następnie set i mecz. Będziemy chcieli się pokazać jako solidna drużyna, która walczy do końca – powiedział Marcin Wojtowicz, trener Developresu Rzeszów.

Tymczasem siatkarki ze stolicy Podkarpacia bardzo szybko wdrożyły filozofię gry szkoleniowca. Developres w rozgrywkach I ligi kobiet radzi sobie rewelacyjnie. W dotychczasowych pięciu meczach stracił tylko trzy sety i z czternastoma punktami na koncie przewodzi ligowej tabeli. Dobre wyniki beniaminka spowodowały, iż rzeszowianki, które nie doznały dotąd porażki, stały się kandydatem do gry w ORLEN Lidze. Doniesienia te szybko dementuje nie tylko trener Wojtowicz, ale również wiceprezes klubu, Wiesław Kozieł. Chciałbym zdementować wszystkie plotki na temat awansu. Tego tematu w klubie nie ma. Powtarzam to, co powiedział nasz trener, że twardo stąpamy po ziemi. Chcemy grać jak najlepszą siatkówkę. Awans do ORLEN Ligi to nie tylko dobra gra, ale też wiele innych okoliczności. Dziękujemy tym, którzy nam dobrze życzą, ale w klubie presji związanej z awansem nie ma. Może dlatego też wygrywamy. Kandydaci do awansu są znani. My chcemy się kręcić koło czwartego miejsca. Taki był cel przed sezonem i tak też pozostaje – tłumaczył w rzeszowskim dodatku Gazety Wyborczej Wiesław Kozieł.

Bardzo cieszymy się z kolejnych zwycięstw, to bardzo buduje atmosferę w drużynie, ale proszę wziąć pod uwagę, że sezon ligowy jest bardzo długi, a my jesteśmy dopiero na początku drogi. Wygraliśmy dopiero pięć spotkań, a tak naprawdę jeszcze wiele może się zmienić – chłodzi rozgrzane wokół awansu emocje szkoleniowiec Developresu. – Koncentrujemy się na najbliższym meczu i to jest dla nas najważniejsze. Chcemy pokazywać dobrą siatkówkę. Tematu ambitnych celów związanych z ekstraklasą w naszym klubie nie ma – dodał Wojtowicz. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved