Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Łódzki Klub Sportowy młodzieżą stoi

Łódzki Klub Sportowy młodzieżą stoi

fot. archiwum

Przez trzy i pół roku istnienia Stowarzyszenia ŁKS Siatkówka Żeńska konsekwentnie stawiano na młodzież. Dziś widać tego efekty - ponad 80 młodych siatkarek trenuje w sześciu grupach treningowych, a młodzieżowe zespoły ŁKS-u odnoszą sukcesy.

Gdy w kwietniu 2010 roku powstawało Stowarzyszenie ŁKS Siatkówka Żeńska, ta dyscyplina sportu w najstarszym łódzkim klubie była mocno zaniedbana. Zespół seniorek, który przetrwał dzięki uporowi i pracy trenera Krzysztofa Świty, musiał rozpoczynać rozgrywki od najniższej klasy rozgrywkowej, a jedyna grupa młodzieżowa pod okiem trenera Michała Cichego dopiero stawiała swoje pierwsze siatkarskie kroki. Po trzech i pół roku sytuacja wygląda już zupełnie inaczej…

Dajemy sobie pięć lat na odbudowanie siatkówki młodzieżowej w ŁKS – mówił przed trzema laty członek Zarządu ŁKS Siatkówka Żeńska, Bartosz Wencław. Po trzech i pół roku istnienia klubu już widać pierwsze efekty pracy działaczy i trenerów. Wszystko wskazuje na to, że młodzieżowa siatkówka w ŁKS idzie w dobrym kierunku, a sezon 2013/2014 jest pierwszym, w którym młode siatkarki w biało-czerwono-białych barwach zaczną odnosić sukcesy. – Obecnie młodzież trenuje w ŁKS-ie aż w sześciu grupach. Zgłosiliśmy do rozgrywek cztery zespoły młodzieżowe – juniorki, kadetki oraz dwie drużyny młodziczek – mówi koordynator do spraw młodzieży w siatkarskim ŁKS-ie, Krzysztof Świta. Do ŁKS-u przed sezonem dołączyło kilka utalentowanych zawodniczek z innych klubów, które wraz z wychowankami stworzyły naprawdę mocne i liczące się w województwie zespoły. Efekty przynosi również współpraca ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata. – Wspólnie z SMS-em Marcina Gortata stworzyliśmy doskonałą bazę dla młodych siatkarek z Łodzi i nie tylko. Mamy klub, w którym mogą się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności, dobrą szkołę na poziomie gimnazjum i liceum, a także bursę, w której mogą mieszkać zawodniczki spoza Łodzi. Miejmy nadzieję, że w obiekcie przy ul. Skorupki 21 wspólnie z MOSiR stworzymy jeszcze lepszą bazę treningową i w Łodzi będziemy mieli siatkarski ośrodek z prawdziwego zdarzenia – mówi Krzysztof Świta.

W rozgrywkach wojewódzkich juniorki (rocznik 1995 i młodsze) ŁKS MG13 Łódź jak dotychczas nie straciły nawet jednego seta, wygrywając wszystkie spotkania. Kilka z nich jest w kadrze drugoligowego ŁKS Commercecon Łódź – Izabela Wasiak, Olga Lipińska, Patrycja Drożdzińska, Joanna Morżak i Agata Kucharczyk regularnie jeżdżą na mecze drugoligowe. Ta ostatnia w meczu w Lublińcu rozegrała całe spotkanie w pierwszej szóstce. – Takie było nasze założenie, by najzdolniejsze juniorki ogrywały się i dostawały szansę w rozgrywkach drugoligowych. To one za kilka lat mają stanowić o sile tej drużyny. Na razie ten system doskonale się sprawdza, a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w rozgrywkach młodzieżowych – mówi trener drugoligowych siatkarek, Michał Cichy. Kilka zawodniczek wciąż czeka na swój ligowy debiut. Również kadetki ŁKS-u MG13 Łódź (rocznik 1997 i młodsze) świetnie radzą sobie w rozgrywkach. Podopieczne trenera Marcina Sapińskiego nie przegrały jeszcze żadnego spotkania i są w gr. A – wśród trzech najmocniejszych zespołów województwa. Młodziczki ŁKS-u I Łódź pną się w górę, ostatnio wygrały turniej w grupie E i awansowały wyżej, a na tym zapewne nie koniec. Nawet najmłodsze siatkarki grające w zespole ŁKS-u II, które dopiero rozpoczynają naukę gry w szóstkach, mają już pierwsze sukcesy na koncie. Podopieczne trener Sylwii Jasińskiej wygrały ostatnio turniej grupy F i już nie są w grupie najsłabszych. Siatkarki ŁKS-u odnoszą również sukcesy w turniejach minisiatkówki organizowanych na terenie całego kraju.



Tajemnicą sukcesu jest klub oparty na zdrowych zasadach i ambitni trenerzy. Postawiliśmy na ludzi młodych, przygotowanych, którzy chcą coś osiągnąć, a do tego mają bardzo dobry kontakt z młodzieżą – mówi trener koordynator ŁKS-u, Krzysztof Świta. Oprócz niego i trenera Marcina Sapińskiego zajęcia z młodymi siatkarkami ŁKS prowadzą byłe (Sylwia Jasińska i Marta Łomnicka) oraz obecne (Agnieszka Wołoszyn i Katarzyna Bakuła) siatkarki ŁKS-u. Wszyscy trenerzy cały czas mają wsparcie od bardziej doświadczonych kolegów, którzy niejednokrotnie pojawiają się na ławce w trakcie zawodów. – Cały czas mamy telefony od rodziców, od zawodniczek z innych klubów. Chętnych do grania w ŁKS-ie jest naprawdę wiele i mamy nadzieję, że u nas grać będą te najlepsze. Mamy już dobrą markę, która znana jest w całej Polsce. Czas na jakość i pierwsze sukcesy – podsumowuje prezes klubu i główny sponsor, Hubert Hoffman.

źródło: inf. własna, siatkalks.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved