Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Które z siatkarek Chemika znajdą się na liście Piotra Makowskiego?

Które z siatkarek Chemika znajdą się na liście Piotra Makowskiego?

fot. Cezary Makarewicz

Poniedziałkowy trening siatkarek Chemika Police obserwował trener kadry narodowej siatkarek, Piotr Makowski. Jednak przyglądanie się ćwiczącym zawodniczkom polickiej drużyny zapewne nie było głównym celem wizyty selekcjonera.

Drużynę narodową czekają w styczniu (3-5.01.2014 r.) niezwykle ważne mecze w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata, a trener musi skompletować zespół, który pokona Hiszpanię, Szwajcarię i Belgię. Zatem nietrudno się domyślić, że Piotr Makowski przyjechał do Polic rozmawiać z potencjalnymi kandydatkami do gry w reprezentacji Polski, w tym z Małgorzatą Glinką-Mogentale, która rozważa powrót do kadry.

Jak widać, siedzę i oglądam, najpierw dziewczęta ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a teraz trening Chemika Police – to po pierwsze – dość asekuracyjnie wyjaśniał swoją obecność w hali przy ul. Siedleckiej trener reprezentacji Polski siatkarek, Piotr Makowski. – A po drugie przyjechałem porozmawiać. Z kim i o czym? Odpowiedzi na te pytania chciałbym pozostawić dla siebie.

Nie dało się nie zauważyć, że rozmawiał pan z Agnieszką Bednarek-Kaszą.Piotr Makowski: Tak, rozmawialiśmy. Trochę to przykra sytuacja i dla niej samej, dla klubu i dla kadry, że Agnieszka nie jest jeszcze w pełnym treningu (przechodzi rehabilitację po operacji kolana – przyp. red.). To jest dziewczyna, która dla reprezentacji oddała serce, przez wiele lat była praktycznie na wszystkich ważnych imprezach. Zdrowie w tym momencie jest dla niej najważniejsze, mam nadzieję, że jak najszybciej wróci do pełnej sprawności. Właśnie przyjechałem m.in. po to, aby osobiście z Agnieszką porozmawiać i zobaczyć, w jakiej jest dyspozycji.

A jak przebiegała rozmowa z Małgorzatą Glinką-Mogentale?

– Nie wiem skąd ma pan taką informację, że była jakaś rozmowa.

Zakładam, że była sympatyczna.

No przecież. Małgorzata Glinka to bardzo fajna osoba, zawsze miła i otwarta na rozmowy, z nikim nie skonfliktowana, no a przy tym wszystkim znakomita siatkarka z dużym doświadczeniem i autorytetem. Jednak w dalszym ciągu nie podjęła decyzji co do ewentualnego powrotu do kadry.

Czy rozmawiał pan z Anną Werblińską?

Jeszcze nie, Ania jest przeziębiona, więc być może odłożymy to do jutra.

Ile siatkarek z Chemika Police widzi pan w kadrze na turniej kwalifikacyjny?

To się okaże, kiedy będą powołania. Do 13 grudnia muszę podać nazwiska 22 siatkarek, które ewentualnie wystąpią na turnieju w Łodzi. Kadra spotka się na zgrupowaniu w Spale 26 grudnia.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved