Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kocik za Maciejewicza na ławce trenerskiej GTPS-u

Kocik za Maciejewicza na ławce trenerskiej GTPS-u

fot. archiwum

O takim ruchu działaczy drugoligowego GTPS-u Gorzów Wielkopolski w kuluarach mówiło się od dobrych kilkunastu dni. We wtorek stało się to faktem - Krzysztof Kocik zastąpi Radosława Maciejewicza w roli trenera Rajbudu Meprozetu GTPS.

Przez niemal 12 miesięcy zespół Rajbudu Meprozetu GTPS Gorzów prowadził Radosław Maciejewicz. We wtorek wieczorem zarząd klubu po prawie czterogodzinnych obradach ogłosił: wieloletni gorzowski siatkarz nie jest już trenerem 4. obecnie drużyny II ligi. – Po długich rozmowach trener Maciejewicz sam złożył rezygnację. Zarząd powołał nowego trenera, który będzie mieć ten sam cel: walka o pierwszą ligę – wyjaśnił prezes GTPS-u, Zenon Michałowski. W międzyczasie w biurze klubu panował spory ruch. Od 17:00 zarząd gorąco debatował, zapraszając do rozmów zarówno Maciejewicza, jak i zawodników.

Nowym trenerem drugoligowej drużyny został Krzysztof Kocik, który tylko w razie potrzeby wspomoże podopiecznych na boisku. – Zespół gra słabo i to, co założyliśmy przed sezonem, nie jest realizowane. Przegraliśmy z dwoma czołowymi drużynami. Nie wiem, czy zespół jest niedotrenowany, czy skonfliktowany. W każdym razie nowy trener ma za zadanie być w czołowej dwójce po pierwszej fazie rozgrywek. Musimy wygrać w Szczecinie i Sulęcinie – skomentował Zenon Michałowski. Nowemu szkoleniowcowi ma pomagać członek zarządu klubu i trener siatkarskiej młodzieży Michał Wieczorek.

Krzysztof Kocik pełnił już rolę trenera GTPS-u. 34-letni przyjmujący przejął tymczasowo drużynę w listopadzie 2011 roku, kiedy poważnie zachorował Andrzej Stanulewicz. Dla wychowanka Stilonu nie była to udana przygoda -pierwszoligowy wówczas zespół pod wodzą Kocika przegrał cztery mecze ligowe i odpadł z Pucharu Polski po porażce 1:3 z II-ligowym Krispolem Września. Później kontrakt podpisał Roland Dembończyk, a Kocik pomagał mu w prowadzeniu drużyny.*Autorem tekstu jest Filip Górecki
Więcej w serwisie gorzow24.pl

źródło: gorzow24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved