Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dziennikarze zmusili prezesa PZPS-u do wyboru trenera?

Dziennikarze zmusili prezesa PZPS-u do wyboru trenera?

fot. archiwum

Taka teza wyłania się z wywiadu, jakiego prezes udzielił Gazecie Wyborczej. - Jestem zły na media, bo to one ujawniły, że rozmawiamy z Antigą, właściwie przesądziły, że już jest trenerem - mówi Mirosław Przedpełski o kłopotach z podpisaniem kontraktu.

Jestem zły na media, bo to one ujawniły, że rozmawiamy z Antigą, właściwie przesądziły, że już jest trenerem, podczas gdy zarząd dopiero dzień później zatwierdził go jako kandydata. Siłą rzeczy następnego dnia przystąpiliśmy do negocjacji. Za szybkie jest to nasze dziennikarstwo wokół siatkówki, ale zapewniam, że nie ma żadnego problemu Antigi – mówi Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej w wywiadzie dla serwisu sport.pl . Wszystko w związku z problemami z podpisaniem kontraktu, o jakich w innych wywiadach mówi Stephane Antiga, który… wciąż jeszcze nie podpisał kontraktu z PZPS-em.

Wygląda na to, że prezes PZPS-u wpadł na pomysł powołania na stanowisko selekcjonera francuskiego siatkarza, a gdy media ujawniły tę informację, został niejako „siłą rzeczy” zmuszony do realizacji tego pomysłu. Stephane Antiga został już oficjalnie przedstawiony jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski, chociaż podczas konferencji prasowej nie miał jeszcze podpisanego kontraktu. Do wczoraj nie miał nadal (nie wiemy jeszcze, jak sytuacja wygląda w środę), bowiem nie zgodził się na zapis w kontrakcie, mówiący o weryfikacji po każdym turnieju i możliwości wcześniejszego odwołania. – Przyznaję, że umowa nie została jeszcze przez Antigę podpisana. Z prozaicznego powodu – dzień przed przedstawieniem Francuza prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki wziął ją do teczki i wyjechał do Czech, gdzie spędzał ostatnio czas. Ma wrócić we wtorek, wtedy da Antidze dokumenty do podpisu, więc formalnie Francuz dopiero zostanie selekcjonerem – twierdzi Mirosław Przedpełski. – Umowa ma wszystko, na co umawialiśmy się we wcześniejszych negocjacjach. Taką Antiga zaakceptował i taką podpisze. Nieporozumienia wzięły się stąd, że zarząd związku zaczął zastanawiać się, co będzie, jeśli nowemu selekcjonerowi nie wyjdzie. Jest przecież debiutantem, wszystko się może zdarzyć. Działacze zaproponowali, by ocenić go po roku pracy, zastrzegając to w kontrakcie. Antiga się nie zgodził i tak naprawdę chyba ma rację, bo rok to zdecydowanie za krótki czas na podsumowania. Stanęło więc na tym, że takiego warunku nie będzie – dodaje.

Wygląda więc na to, że PZPS najpierw ogłosił, kto będzie selekcjonerem, a dopiero potem zaczęto się zastanawiać, na jakich warunkach. Stephane Antiga to człowiek inteligentny, więc szybko się zorientował, że w takiej sytuacji nie musi w niczym ustępować PZPS-owi i z żelazną logiką zaczął od PZPS-u wymagać w umowie zapisów, które wcześniej zostały ustalone ustnie. Związek jak widać po raz kolejny stanął pod ścianą… – Nie będę ukrywał, nie taka powinna być kolejność. I jestem z tego powodu zły. Nie na siebie czy działaczy, lecz na media. Bo to one ujawniły, że rozmawiamy z Antigą, właściwie przesądziły, że już jest trenerem, podczas gdy zarząd dopiero dzień później zatwierdził go jako kandydata – wskazuje winnych całej sytuacji prezes Przedpełski.Długo zastanawialiśmy się, jak całą tę sytuację skomentować. W końcu chyba nie skomentujemy, żeby znów czegoś nie przesądzić, a postawiony pod ścianą zarząd PZPS-u będzie musiał się do tego dostosować…


Dzisiaj wieczorem w krótkim komunikacie na stronie internetowej zarząd PZPS-u poinformował, że podpisana została umowa ze Stephanem Antigą. Od tej pory Francuz oficjalnie jest szkoleniowcem męskiej reprezentacji Polski. – Proces zawierania umowy przebiegał zgodnie z procedurami obowiązującymi w PZPS-ie i w czasie niezbędnym dla obydwu stron – czytamy na stronie federacji.

 

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved