Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Tore Aleksandersen: Powinniśmy triumfować w zupełnie innym stylu

Tore Aleksandersen: Powinniśmy triumfować w zupełnie innym stylu

fot. Łukasz Krzywański

Bardzo ciekawe i pełne niespodziewanych zwrotów akcji spotkanie rozegrały orlenligowe ekipy z Dąbrowy Górniczej i Wrocławia. - Jestem bardzo rozczarowany sposobem naszej gry - ocenił wygrany pojedynek szkoleniowiec Impelu Wrocław, Tore Aleksandersen.

Kibice zgromadzeni w hali Centrum oglądali bardzo zacięty i emocjonujący mecz pomiędzy miejscową drużyną MKS-u a Impelem Wrocław. Zwycięstwo przypadło drużynie z Dolnego Śląska, choć równie dobrze mogła wygrać dąbrowska ekipa. W pierwszym secie wrocławianki nie mogły odnaleźć się bowiem na boisku. – Na początku meczu starałyśmy się po prostu znaleźć odpowiedni rytm naszej gry. Rywalki grały bardzo trudną zagrywką, więc my miałyśmy problemy z atakowaniem w odpowiednim rytmie, a także z przyjęciem. W trzecim secie prowadziłyśmy 22:20 i przegrałyśmy do 22. To był trudny mecz dla obu drużyn i nawet w piątej partii nie byłabym w stanie powiedzieć, kto zwycięży – powiedziała Makare Wilson.

Pomimo odniesionego zwycięstwa trener wrocławianek nie był do końca zadowolony ze stylu gry swojej drużyny. – Oczywiście jesteśmy szczęśliwi z powodu wygranej i zdobytych dwóch punktów, ale jednocześnie uważam, że straciliśmy jeden punkt. Jestem bardzo rozczarowany sposobem naszej gry, jedynym usprawiedliwieniem jest dla mnie fakt, że wygraliśmy w czwartej i piątej partii oraz że zaczęliśmy grać lepiej w obronie – przyznał Tore Aleksandersen. Trener dolnośląskiej drużyny był rozczarowany postawą swoich zawodniczek w premierowej odsłonie meczu. – Rywalki zagrały dobrze, miały trudną zagrywkę, ale nie zaskoczyły nas żadnym zagraniem, żadnym rozwiązaniem taktycznym, na które nie bylibyśmy przygotowani. Jeśli bylibyśmy bardziej skoncentrowani, to ten mecz mógłby być o wiele bardziej jednostronny – dodał. Szkoleniowiec był niezadowolony z postawy zawodniczek za grę w trzecim i piątym secie. – To, jak przegraliśmy końcówkę trzeciej oraz prawie piątej partii, jest niewyobrażalne. Nie pomagało nam to, że nasza gra była szarpana, że w różnych fragmentach gry byliśmy mniej lub bardziej skoncentrowani. Musimy zacząć myśleć o tym, co robimy i zacząć być bardziej konsekwentni w każdym aspekcie naszej gry. Mimo że wygraliśmy za dwa punkty, jestem rozczarowany sposobem odniesienia przez nas tego zwycięstwa. Sądzę, iż powinniśmy triumfować w zupełnie innym stylu – zakończył Aleksandersen.

MKS Dąbrowa Górnicza poniósł trzecią, kolejną porażkę we własnej hali w tym drugą po pięciosetowej walce. – Nie udał nam się ten mecz. Podobnie jak w spotkaniu z zespołem z Muszyny straciłyśmy trzy, a na pewno dwa ważne punkty. Miałyśmy swoje szanse, ale nie wykorzystałyśmy ich, bo równie dobrze mogło być odwrotnie. Kolejny raz nie wyszło, ale jestem dobrej myśli. Liczę na to, że jeszcze bardziej poprawimy swoją grę i w przyszłości będzie ona wyglądała lepiej – skomentowała mecz Elżbieta Skowrońska. Z kolei trener dąbrowskiej drużyny chwalił swoją drużynę za lepszą grę pomimo poniesionej porażki z wymagającym rywalem. – Nasza gra z nową rozgrywającą wygląda trochę lepiej, jest ona trochę bardziej poukładana. W pierwszym secie zagraliśmy bardzo dobrze, tak naprawdę trzeci szczęśliwie wyciągnęliśmy – powiedział Waldemar Kawka. Jednocześnie przyznał, że w MKS-ie brak jest zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. – Po raz kolejny w końcówce partii czy też meczu nie ma w naszej drużynie osoby, która potrafiłaby skończyć atak. Dochodzą do tego błędy własne w przyjęciu i to właśnie powoduje, że tracimy punkty już kolejny raz w tym sezonie. Jeżeli większość zagrywek kierowana jest w naszą libero, to o czymś to świadczy. Mamy kłopot z przyjęciem, czego dowodem była ostatnia akcja pojedynku. Pewnie to spotkanie kibicom się podobało, szkoda tylko, że nie zakończyło się po naszej myśli. Mam nadzieję, że kolejne pojedynki będą w naszym wykonaniu lepsze i przede wszystkim zwycięskie – zakończył szkoleniowiec ekipy z Zagłębia.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved