Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Błoński: Chcielibyśmy awansować do ósemki

Michał Błoński: Chcielibyśmy awansować do ósemki

fot. archiwum

- Liga jest bardzo wyrównana, praktycznie każdy może wygrać z każdym. Dlatego też musimy tych cennych punktów szukać właśnie w meczach rozgrywanych u siebie - przyznał po przegranej z Jastrzębskim Węglem przyjmujący BBTS-u, Michał Błoński.

Wasza pechowa passa na plusligowych parkietach trwa. Mimo porażki z Jastrzębskim Węglem widzisz jakieś pozytywy pozwalające na optymizm przed kolejnymi meczami?

Michał Błoński:Niestety, przegraliśmy. Na pewno spodziewaliśmy się, że o zwycięstwo z Jastrzębskim Węglem będzie trudno. Potrafiliśmy nawiązać walkę i praktycznie tę walkę nawiązaliśmy mniej więcej do połowy dwóch pierwszych partii. Trzeciego seta udało się nam wygrać, jednak w czwartym praktycznie stanęliśmy i oddaliśmy tę partię rywalom. Także nie możemy być do końca zadowoleni z tego meczu.

Wasze przegrane w tych końcówkach, przy konfrontacji z tak doświadczonym rywalem, można zrzucić na karb braku doświadczenia?Myślę, że nie ma już co się tłumaczyć. Chociaż na pewno brakuje nam jeszcze tego doświadczenia i chłodnej głowy. W końcówkach rywale nas wypunktowali i pokazali nam, jak się powinno grać w tych decydujących fragmentach setów.

Można powiedzieć natomiast, że w tej trzeciej, wygranej przez was partii, zafunkcjonowało to, czego zabrakło w dwóch poprzednich?

Nacisnęliśmy trochę rywali. Popełnialiśmy przede wszystkim mniej błędów własnych. Oddaliśmy jastrzębianom piłkę do gry i tym razem oni zaczęli się mylić. Między innymi dlatego udało się wygrać tę trzecią partię.

Elementem pozwalającym ustawić grę jest skuteczna zagrywka. Także w waszym przypadku ten element może być kluczowy.

Na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, jakim potencjałem dysponujemy. Musimy więc postawić na mocną zagrywkę, bo jeżeli ten element nie będzie funkcjonował, nie zadziała też właściwie obrona, blok i będzie nam się grało bardzo ciężko. Tym bardziej w rywalizacji z takimi przeciwnikami jak Jastrzębski Węgiel trzeba zaryzykować zagrywką.

Macie jeszcze rezerwy w tym elemencie?

Ciężko na gorąco powiedzieć i ocenić, ale na pewno tak. Już ten nasz pierwszy mecz w Rzeszowie pokazał, że w tym elemencie potrafimy zagrać na naprawdę dobrym poziomie.

Przed wami spotkania z AZS-em Częstochowa i Transferem Bydgoszcz. Tutaj nie będzie miejsca na potknięcia?

Na pewno musimy nawiązać z nimi walkę, tym bardziej grając przed własną publicznością. Oczywiście liczymy na to, że uda nam się tam ugrać punkty, wygrać mecz. Bo jeżeli nie u siebie z tymi przeciwnikami teoretycznie słabszymi, to w meczach na wyjazdach będzie nam zdecydowanie trudniej zdobywać kolejne punkty.

Rola beniaminka daje też inną pozycję, jakie cele ma BBTS Bielsko-Biała w tym sezonie?

Chcielibyśmy awansować do ósemki. Zdajemy sobie jednak sprawę, że będzie to ciężkie zadanie. Liga jest bardzo wyrównana, praktycznie każdy może wygrać z każdym. Dlatego też powtórzę, że musimy tych cennych punktów szukać właśnie w meczach rozgrywanych u siebie, żeby myśleć o awansie do najlepszej ósemki rozgrywek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved