Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kamerun, Kongo i Gabon zrobiły krok w kierunku MŚ 2014

Kamerun, Kongo i Gabon zrobiły krok w kierunku MŚ 2014

fot. archiwum

Reprezentacje Kamerunu, Kongo i Gabonu awansowały do ostatniego etapu afrykańskich kwalifikacji do mistrzostw świata 2014, które zostaną rozegrane w dniach 3-21 września w sześciu miastach naszego kraju. Wezmą w nich udział 24 ekipy narodowe.

Turniej 4. strefy, rozegrany w dniach 7-9 listopada w Brazzaville, wygrali siatkarze z Kamerunu. Triumfowali oni we wszystkich trzech spotkaniach i stracili tylko trzy sety – dwa w potyczce z Kongo i jeden w meczu z Gabonem. Nic zatem dziwnego, że zajęli pierwsze miejsce z dorobkiem ośmiu punktów.

Na drugim miejscu uplasowała się ekipa gospodarzy. Gracze Kongo zanotowali porażkę przeciwko Kamerunowi, zaś w dwóch pozostałych pojedynkach triumfowali bez straty seta. Ostatnią drużyną, która wywalczyła awans do dalszej fazy kwalifikacji, jest Gabon. Reprezentacja tego kraju odniosła tylko jedno zwycięstwo i to w dodatku 3:2 w meczu przeciwko ekipie Czadu i rzutem na taśmę nie odpadła z rywalizacji.

Według zasad kwalifikacji na kontynencie afrykańskim w ostatnim etapie zmierzy się 15 ekip podzielonych na trzy grupy. Zwycięzca każdej z nich otrzyma bilet na mistrzostwa świata, które odbędą się w Polsce. Trzy zespoły spośród wspomnianych piętnastu to reprezentacje, które zajmują najwyższe miejsca w rankingu FIVB. Dzięki temu w strefie 4. awans wywalczyły w sumie trzy drużyny, a nie dwie, bowiem Kamerun załapał się do kolejnego etapu dzięki swojej pozycji w klasyfikacji światowej.Podział grup w ostatnim etapie kwalifikacji:

Grupa I: Kamerun, zwycięzca 1. strefy, Nigeria, zwycięzca 5. strefy, Gabon
Grupa II: Egipt, Botswana, Zambia, zwycięzca 2. strefy, 2. drużyna 5. strefy
Grupa III: Tunezja, Seszele, Kongo, 2. drużyna 2. strefy, Niger

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved