Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Squadra Azzurra na Puchar Wielkich Mistrzów

Squadra Azzurra na Puchar Wielkich Mistrzów

fot. FIVB

Już niebawem, bo 19 listopada ruszy Puchar Wielkich Mistrzów. Udział w nim wezmą również Włosi, którzy otrzymali dziką kartę. Dziś trener Squadra Azzurra, Mauro Berruto, ogłosił listę 12 zawodników, którzy pojadą do Japonii walczyć w turnieju.

Poważnym osłabieniem Azzurrich będzie brak ich kapitana, który wciąż boryka się z kontuzją kolana, której nabawił się w meczu otwarcia mistrzostw Europy. Prócz Cristiana Savaniego do Japonii nie poleci także Simone Parodi, który również ma problemy z kolanami, a przed niespełna dwoma tygodniami nabawił się kontuzji palca wskazującego, która wykluczyła go z gry na miesiąc. Ich miejsce zajęli młodzi Filippo Lanza i Ludovico Dolfo. Wśród powołanych ponadto zabrakło rozgrywającego, Davide Saitty. Jego miejsce, dość niespodziewanie, zajął Michele Baranowicz, który w trakcie fazy grupowej Ligi Światowej popadł w konflikt z Mauro Berruto, krytykując jego wybory i fakt, że nie otrzymywał zbyt wielu szans na pokazanie swych umiejętności.

– Niestety, musimy radzić sobie bez dwóch zawodników, którzy wypadli ze składu ze względu na problemy zdrowotne. Cały sztab szkoleniowy i wszyscy powołani zawodnicy spotkają się w piątek, 15 listopada w Fiumicino, skąd wylecimy do Japonii. Te dwie rzeczy nie mogą nam jednak pokrzyżować planów i w trakcie tego turnieju staniemy przed wielką szansą zrealizowania kolejnego z naszych założeń. Zagramy przeciwko jednym z najlepszych drużyn na świecie. Będziemy mieć okazję kontynuować naszą drogę, rozwijać i ulepszać swoje umiejętności, a także nabrać doświadczenia – mówił Mauro Berruto. Trener Azzurrich do grupy dziewięciu wicemistrzów Europy powołał dwójkę złotych medalistów tegorocznych igrzysk śródziemnomorskich – Giulio Sabbiego i wcześniej wspomnianego Ludovico Dolfo. – Obaj powrócili do reprezentacji, na co duży wpływ miało doświadczenie nabyte podczas igrzysk. Wrócił także Baranowicz, który ma za sobą znakomity początek sezonu. Formuła, w jakiej rozgrywany jest Puchar Wielkich Mistrzów, najprawdopodobniej spowoduje, iż na boisku będziemy mieli okazję zobaczyć każdego spośród tych dwunastu zawodników. Będzie to dla nich ważny sprawdzian, a mi pozwoli stworzyć podwaliny pod zbudowanie drużyny, która w przyszłym roku będzie walczyć w Lidze Światowej i w jednym z najważniejszych turniejów – w mistrzostwach świata.

Reprezentacja Włoch na Puchar Wielkich Mistrzów:Atakujący:
Luca Vettori, Giulio Sabbi

Przyjmujący:
Ivan Zaytsev, Filippo Lanza, Ludovico Dolfo, Jiri Kovar

Rozgrywający:
Dragan Travica, Michele Baranowicz

Środkowi:
Thomas Beretta, Matteo Piano, Emanuele Birarelli

Libero:
Salvatore Rossini

 

źródło: federvolley.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved