Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz: Twardo stąpamy po ziemi

Marcin Wojtowicz: Twardo stąpamy po ziemi

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

Po zwycięstwie nad Spartą Warszawa zespół Developresu Rzeszów awansował na pierwsze miejsce w tabeli. - Interesuje nas najbliższy przeciwnik i najbliższy mecz. Nie myślimy o awansie - deklaruje Marcin Wojtowicz, trener rzeszowskiej drużyny.

Do podwarszawskich Łomianek Developres Rzeszów jechał jako zdecydowany faworyt. Rzeszowski zespół gładko, w trzech setach pokonał Spartę Warszawa. – Zagraliśmy tak, jak na tę chwilę mogliśmy najlepiej. Po przerwie, gdzie mieliśmy trzy dni wolne od zajęć, ciężko nam było wrócić do treningów – powiedział po spotkaniu trener rzeszowskiego zespołu Marcin Wojtowicz, cytowany przez oficjalną stronę Developresu. – Popełniliśmy kilka prostych niewymuszonych błędów, zwłaszcza w pierwszym secie, gdzie wygraliśmy do 18, a zrobiliśmy siedem czy osiem błędów w zagrywce. Z tego nie można być zadowolonym – dodał.

Developres jest jedną z dwóch dotychczas niepokonanych drużyn w rozgrywkach. Zwycięstwo nad Spartą jest już piątym z rzędu meczem bez porażki. – Dziewczyny wykonały większość założeń, jakie mieliśmy przed tym meczem i to wystarczyło. Możemy być zadowoleni z wyniku. Kolejne zwycięstwo daje nam możliwość głębszego oddechu przed meczem derbowym z Karpatami – ocenił opiekun Developresu.

Pomimo pięciu zwycięstw i pozycji lidera w tabeli temat awansu ciągle pozostaje w szeregach Developresu tematem tabu. – Bardzo twardo stąpamy po ziemi. To jest początek sezonu, dopiero piąty mecz, a nieraz bywało tak, że te drużyny, które na początku wygrywały, później plątały się gdzieś w środkowej części tabeli. Cały czas powtarzam, że my chcemy wygrywać kolejne mecze. Interesuje nas najbliższy przeciwnik i najbliższy mecz. Nie myślimy o awansie. Chcemy się po prostu w każdym meczu prezentować jak najlepiej. Jeśli wygramy rundę zasadniczą, jeśli znajdziemy się w play-off, to może wtedy. Teraz chcemy grać po prostu jak najlepszą siatkówkę – zakończył trener Wojtowicz.*autor: Anna Domowicz
*więcej przeczytasz w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved