Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > 5. kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

5. kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 09.11.2013 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się 5. kolejka rozgrywek XVII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W piątej kolejce rozgrywek przełożonych zostało aż siedem spotkań, ponieważ wiele drużyn grających na co dzień w łódzkiej lidze wyjechało do Wieliczki na II Otwarte Mistrzostwa Polski Drużyn Amatorskich. W ekstraklasie kobiet rozegrano tylko jeden mecz, w którym lider – Itaka Jutrzenka – gładko pokonał ostatnią drużynę TKKF Dzikusy I (3:0)

Niezwykle ciekawie przebiegały za to rozgrywki ekstraklasy mężczyzn. W pierwszym spotkaniu zaczęło się sensacyjnie, kiedy to Sokół Rzgów pokonał w pierwszym secie aktualnego mistrza, Superatę. Niestety to wszystko, na co było stać zawodników Sokoła. Kolejne trzy sety wygrali faworyci i drużyna Superaty obroniła fotel lidera. W kolejnym meczu TKKF Dzikusy również zaczął falstartem, przegrywając dwa pierwsze sety z Iskrą. Następne trzy należały jednak do wicelidera, który ostatecznie zwyciężył 3:2. Dzikusy straciły wprawdzie punkt do prowadzącej Superaty, ale jednocześnie zwiększyły do pięciu punktów przewagę nad trzecią w tabeli Iskrą. W ostatnim spotkaniu złą passę przełamali wreszcie siatkarze aktualnych wicemistrzów ligi PGE S.A., którzy pewnie wygrali z Piazzą Cafe (3:0).

W I lidze kobiet w niezwykle zaciętym meczu młode siatkarki Stali Głowno (podopieczne trenera Sylwestra Jasińskiego) sprawiły sporą niespodziankę, pokonując doświadczony zespół Energii Pabianice (3:2). To pozwoliło im utrzymać trzecią pozycję w tabeli. W pozostałych meczach Salos pokonał pewnie ZSO 8 (3:0), a najmłodsza drużyna Energia Duo Pabianice przegrała wprawdzie swój mecz z ZSO 4 (1:3), ale stawiła duży opór i w pełni zasłużenie zdobyła seta z dużo silniejszym przeciwnikiem.W I A lidze mężczyzn kolejne dwa remisy 2:2. Tym razem w pojedynku pomiędzy AMC i Bez nazwy oraz najbardziej doświadczonymi zespołami Lozamet i Gremi. Komplet punktów przypadł w udziale Sbornej, która pewnie pokonała Czarnych (3:0) i z czterema punktami przewagi nad AVolley.pl dołączyła do najlepszej trójki zespołów.

W I B lidze mężczyzn niezwykle ciekawie zapowiadał się mecz wicelidera Starszaków ze spadkowiczem z I A Bejłoczem. Niestety ci drudzy nie stanęli na wysokości zadania i po słabym meczu przegrali 0:3, a dodatkowo utracili miejsce w pierwszej trójce. Również drugi spadkowicz, zespół Volley Team, zaprezentował się słabo i gładko uległ drużynie Warecka Chint Poland (0:3).

Największą sensacją tej kolejki było bez wątpienia zwycięstwo w II lidze mężczyzn Popularnych nad UKS-em SMS (3:2). Młodzi zawodnicy na co dzień trenujący w klubie sportowym musieli z pokorą przyjąć lekcję siatkówki od jednej z najstarszych drużyn, która pokazała, że w tym sporcie o sukcesie nie decyduje wyłącznie siła i warunki fizyczne, ale przede wszystkim doświadczenie, spokój i … „zimna głowa”. W pozostałych spotkaniach emocji było znacznie mniej, a mecze zakończyły się zwycięstwami drużyn wyżej sklasyfikowanych.

W III lidze mężczyzn pierwszej porażki doznał zespół Damy Radę, który uległ Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji (1:3). Dolną połówkę tabeli opuściła Akademia Siatkówki Skry Bełchatów, która pokonała w trzech setach ŁKS Głuchych Inwemer.

Serdecznie zapraszamy kibiców na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 16.11.2013 roku (sobota) w godzinach 8-18 w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

Zobacz również:
Wyniki i tabele Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved