Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Tomasz Klocek: W tym meczu zagraliśmy z głową

Tomasz Klocek: W tym meczu zagraliśmy z głową

fot. Tomasz Tadrała

- Jesteśmy zespołem, który  był budowany na ostatnią chwilę, niektóre zawodniczki trenują dopiero od trzech tygodni, dlatego cieszy mnie zwycięstwo - powiedział po spotkaniu w Sosnowcu szkoleniowiec Wisły Kraków, Tomasz Klocek.

W meczu z SMS-em udowodniliście swoją wyższość i odnieśliście zasłużone zwycięstwo.

Tomasz Klocek: – W pierwszym secie SMS postawił nam ciężkie warunki gry, a w trzecim z nami wygrał, więc zwycięstwo wcale łatwo nam nie przyszło.

Czy w trzecim secie, gdy prowadziliście 22:20, nie za szybko uwierzyliście, że mecz jest już wygrany?– Ponieśliśmy wiele porażek i wcale nie myśleliśmy, że to spotkanie jest zakończone. Każda piłka jest dla nas cenna i chcemy wygrywać jak najwięcej akcji w każdym meczu. Jeśli będziemy wygrywać, będziemy szli w dobrym kierunku. Jesteśmy zespołem, który był budowany na ostatnią chwilę, niektóre zawodniczki trenują dopiero od trzech tygodni, dlatego cieszy mnie zwycięstwo oraz to, że dziewczyny potrafiły utrzymać koncentrację i wypełniły założenia taktyczne, czego odzwierciedleniem była nasza gra w drugim i czwartym secie.

Głównymi elementami, które zadecydowały o waszym zwycięstwie, były zagrywka i wyprowadzane kontrataki.

– Kontrataki były konsekwencją naszej dobrej obrony. Po raz kolejny zagraliśmy dobrze w tym elemencie, przekonał się o tym niejeden zespół. Do tej pory mieliśmy problemy z kończeniem kontrataków, ale SMS nam bardzo pomógł, ponieważ popełnił wiele błędów własnych.

Błędy SMS-u przyczyniły się do waszej wygranej, ale wy skutecznie graliście w bloku i punktowaliście.

– W tym meczu zagraliśmy z głową. Uczulałem dziewczyny, żeby były skoncentrowane i to właśnie nasza koncentracja okazała się kluczem do zwycięstwa. SMS postawił nam trudne warunki gry, ale to my byliśmy w tym meczu lepsi i wygraliśmy to spotkanie. Szczególnie mogła się podobać nasza gra w drugim i czwartym secie.

Przed wami kolejny ważny mecz z Budowlanymi Toruń. Będzie to istotne spotkanie dla układu tabeli, w przypadku zwycięstwa awansujecie.

– Tabelą się na razie nie przejmujemy. Staramy się grać jak najlepiej, przygotowujemy się do tego, żeby w drugiej części sezonu odnosić więcej zwycięstw. Cieszylibyśmy się, gdybyśmy zajęli piąte lub szóste miejsce, ale naszym celem jest obronienie się przed spadkiem, więc na chwilę obecną liczy się nasza dobra gra, a nie punkty w tabeli. Mamy kilka tygodni spóźnienia w stosunku do innych drużyn w tej lidze. Jeżeli będziemy dobrze grali, będziemy zdobywali punkty.

Drużyna Wisły budowana była na ostatnią chwilę i jeszcze trochę czasu potrzeba, aby zawodniczki się ze sobą porozumiały i zgrały.

– Tak, zgadza się, z meczu na mecz jest coraz lepiej. Widać to zarówno w rozgrywanych meczach ligowych, jak i sparingowych. Myślę, że niedługo będziemy równorzędnym przeciwnikiem we własnej hali nawet dla zespołów z pierwszej czwórki.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved