Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Michal Masek: Nie było idealnie

Michal Masek: Nie było idealnie

fot. archiwum

Chemik Police wciąż jest jedyną niepokonaną drużyną w tegorocznym sezonie ORLEN Ligi, ale w ostatnim starciu z Pałacem Bydgoszcz stracił pierwszego seta. II trener Michal Masek przyznał po meczu, że gra jego zespołu nie wyglądała perfekcyjnie.

Siatkarki Chemika Police w spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz były zdecydowanym faworytem i nie było niespodzianki. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza straciły jednak pierwszego seta w sezonie. Gra policzanek w sobotnim meczu pozostawiała wiele do życzenia. Pojawiały się problemy ze skończeniem ataku, błędy własne. – Dziewczyny zagrały tak, jak zagrały, nie było idealnie, ale teraz już przygotowujemy się na mecz w Bielsku-Białej – stwierdził po meczu asystent Mariusza Wiktorowicza, Michal Masek. Mimo wszystko należy podkreślić znakomitą postawę bydgoszczanek, które nie poddawały się i nie przestraszyły wyżej notowanego rywala. – Nie było łatwo, dziewczyny z Bydgoszczy grały naprawdę świetnie. Najważniejsze dla nas jednak jest to, że trzy punkty zatrzymaliśmy u siebie, w Policach – komplementował drużynę Rafała Gąsiora Masek.

Policzanki nie mają już w rubryce „stracone sety” cyfry zero. Na pewno spowoduje to, że nieco przycichną dyskusje na temat dominacji zespołu Chemika w tym sezonie, kto urwie podopiecznym Mariusza Wiktorowicza seta, czy też o tym, iż inne zespoły przegrywają mecze z beniaminkiem w szatni. – Nie jest ważne, kto urwie Chemikowi seta. Nie gra się na sety, tylko na punkty, a te zostają u nas. To jest jeden set, ale dla nas to się nie liczy – komentuje Michał Masek. W sobotnim pojedynku nie grała Małgorzata Glinka-Mogentale, którą zastąpiła Justyna Raczyńska, w kwadracie rezerwowych mecz rozpoczęły także obie Serbki. Słabsza gra zespołu spowodowała, że Ana Bjelica i Maja Ognjenović musiały wejść na parkiet. Te zmiany poderwały zespół. – Ana rzeczywiście zagrała bardzo dobry mecz. Atakowała tak, jak powinna atakować. Ta zmiana nam bardzo pomogła, wniosła dużo świeżości do naszej gry – zgodził się Michal Masek.

W następnej kolejce zespół czeka podróż do Bielska-Białej. – BKS Aluprof Bielsko-Biała jest bardzo dobrym zespołem. Nie będzie łatwo i musimy się do tego meczu bardzo dobrze przygotować – stwierdził II trener Chemika Police. Drobne kłopoty zdrowotne ostatnio miała Lucie Muhlsteinova, ale jest zdolna do gry. – Na treningu trochę przyblokowało się jej kolano, ale myślę, że to nic poważnego – kończy Michal Masek.
źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved