Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kaczyński: Mamy ciekawy zespół

Michał Kaczyński: Mamy ciekawy zespół

fot. archiwum

- Mamy na pewno ciekawy zespół. To mieszanka rutyny z młodością i mam nadzieję, że to zaowocuje jeszcze bardziej na naszą korzyść - mówił po wygranej nad Lotosem Treflem Gdańsk bohater spotkania, Michał Kaczyński.

Po zwycięstwie nad zespołem Lotosu Trefla Gdańsk Michał Kaczyński ma nadzieję, że jego kolegom uda się powtórzyć ten sam wyczyn w kolejnym spotkaniu. – Mam nadzieję, że w Bielsku-Białej będzie podobnie jak w Gdańsku. Potrzebujemy zwycięstw – mówił bohater piątkowego meczu z Lotosem Treflem Gdańsk.

Siatkarz zwrócił uwagę na fakt, że jego drużyna przełamała złą passę. – Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, ponieważ ostatnio przegraliśmy trzy spotkania z zespołami, z którymi teoretycznie powinniśmy zdobywać punkty. Cieszy to, że się podnieśliśmy i mimo urazów przywozimy z Gdańska bardzo ważne trzy punkty. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie i mam nadzieję, że w Bielsku będzie podobnie – komentował Kaczyński.

Siatkarz częstochowskiego klubu wyraził zadowolenie z tego, jak prezentuje się drużyna. – Mamy na pewno ciekawy zespół. To mieszanka rutyny z młodością i mam nadzieję, że to zaowocuje jeszcze bardziej na naszą korzyść. Zdecydowanie wracamy do gry i teraz przed nami kolejne ciężkie spotkania i ciężka walka o punkty – przestrzegała gwiazda ostatniego spotkania.Trener Marek Kardoš dokonał w spotkaniu z gdańszczanami bardzo trafionych zmian. – Kuba i Mariusz (Jakub Bik i Mariusz Marcyniak – przyp. red.) zagrali bardzo dobre zawody i na pewno dołożyli swoją cegiełkę do tego zwycięstwa. Cieszy fakt, że my młodzi coraz więcej wnosimy do gry – zauważył Kaczyński.

Zawodnik z Częstochowy przedkłada dobro drużyny nad sukcesy indywidualne. – Bardzo się cieszę przede wszystkim ze zdobycia trzech punktów, a statuetka to tylko przyjemny dodatek. Zmiana pozycji wpłynęła na mnie bardzo dobrze i mam nadzieję, że będzie tak dalej. Zrobię wszystko, by nadal robić stałe postępy i coraz więcej wnosić do gry – zakończył Kaczyński.

W samych pozytywach o postawie swoich podopiecznych wypowiadał się także Marek Kardoš. – Popełniliśmy tylko dwa błędy w ataku i bardzo szanowaliśmy piłkę. Jeśli ktoś potrafi tak równo grać przy minimalnej liczbie błędów, a we wcześniejszym meczu popełnia ich ponad trzydzieści, to oznacza, że to, co robimy na treningach, przynosi rezultaty. Zagraliśmy taki sam mecz jak na inaugurację w Bydgoszczy. Musimy mieć świadomość tego, że gramy jako zespół. Razem przegrywamy i razem wygrywamy. Duże słowa uznania dla Michała Kaczyńskiego, który na prawym skrzydle zastąpił Michała Kamińskiego i bardzo nam pomógł w odniesieniu zwycięstwa – chwalił swojego podopiecznego trener częstochowian. Jednocześnie przestrzegł on przed nadmierną euforią. – Przegrane mecze analizuję pod kątem taktycznym i muszę powiedzieć, że takich meczów, jak ten z Effectorem Kielce, będzie jeszcze wiele. Musimy zdawać sobie sprawę, że Michał Kaczyński nie będzie zawsze grał z 60-procentową skutecznością w ataku i ktoś będzie musiał tę odpowiedzialność wziąć na siebie – mówił Kardoš.

Przykrą wiadomością dla siatkarzy z Częstochowy jest z pewnością kontuzja Jakuba Vesely’ego. – Mamy trochę problemów, bo nie wiadomo, co się stało z kolanem Jakuba. Po jednym z bloków, gdy spadł na ziemię, zabolało go kolano i nie dograł meczu do końca. Zobaczymy w ciągu tygodnia, jaka będzie sytuacja, ale chyba nie będzie grał w Bielsku-Białej. Wypada nam niestety kolejny zawodnik – komentował trener.

Teraz siatkarzy AZS-u Częstochowa czeka mecz z beniaminkiem PlusLigi – drużyną BBTS-u Bielsko-Biała. – Jest to rywal będący w naszym zasięgu. Potrafią zagrać dobry mecz przeciwko silnemu rywalowi, a ich gra oparta jest na atakującym. Dostaje zdecydowaną większość piłek i jeśli zagra dobrze, to możemy mieć kłopoty. Ale jeśli go wyeliminujemy, to znacznie ułatwi nam to życie – zakończył trener częstochowian.

 

źródło: azsczestochowa.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved