Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Jóźwicka: Te porażki zostają nam z tyłu głowy

Katarzyna Jóźwicka: Te porażki zostają nam z tyłu głowy

fot. Włodzimierz Wroński

Siatkarki Siódemki Legionovii Legionowo przegrały po zaciętym spotkaniu z Budowlanymi Łódź. - Grałyśmy dzisiaj troszkę falami. Nasze błędy na pewno przyczyniły się do tej porażki - podsumowała spotkanie Katarzyna Jóźwicka, środkowa zespołu z Mazowsza.

Co się stało po tym wysoko wygranym secie? Pozwoliłyście rywalkom w czwartej partii na zdobycie zaledwie 13 punktów, a mimo to poległyście w tie-breaku…

Katarzyna Jóźwicka: – Trudno mi powiedzieć co się stało. Grałyśmy dzisiaj troszkę falami. Pokazał to pierwszy wygrany set, drugi przegrany… Nasze błędy na pewno przyczyniły się do tej porażki. Może też przeciwnik miał trochę więcej szczęścia. Tie-break jest krótkim setem i niestety nam nie udało się rozstrzygnąć go na swoją korzyść.

Paradoksalnie to właśnie z tymi trudniejszymi „na papierze” przeciwnikami wasza gra wygląda lepiej. Pokonałyście Impel Wrocław, powalczyłyście o punkty z zespołem z Muszyny. Dlaczego tak się dzieje?– Tak to do tej pory wygląda. Na każdy mecz wychodzimy tak samo skoncentrowane, tak samo nastawione, chcemy wygrywać i to jest nasz cel. Raz się udaje, raz nie. Dobrze, że dzisiaj udało nam się zdobyć chociaż ten jeden punkt.

Odległe miejsce w ligowej tabeli z pewnością nie sprzyja dobremu nastawieniu przed kolejnym meczem. Czego możemy się spodziewać po starciu z Pałacem Bydgoszcz, które już za tydzień?

– Na pewno będzie nam się trudno grało. Szczególnie po tych dwóch przegranych meczach, z zespołami z Piły i Łodzi. Mam nadzieję, że to nas jeszcze bardziej zmobilizuje i uda nam się wygrać. Nie będę mówiła za ile punktów, żeby nie zapeszać.

Czy to spotkanie było podobne do sparingów, które rozgrywałyście z ekipą z Łodzi tuż przed rozpoczęciem sezonu?

– Te sparingi grałyśmy tylko po cztery sety i dwukrotnie nie udało się wyłonić zwycięzcy. Dzisiaj przegrałyśmy, ale mam nadzieję, że w rewanżowej rundzie to my będziemy górą.

Jaka jest atmosfera w drużynie?

– Atmosfera jest bardzo dobra. Wiadomo, te porażki zostają nam gdzieś z tyłu głowy. Ale jest to raczej motywujące, a nie paraliżujące.

Co zrobić, aby w przyszłości zapobiec sytuacji jaka przydarzyła się wam w dzisiejszym spotkaniu?

– Przede wszystkim nie możemy popełniać tylu błędów własnych. Musimy też do samego końca utrzymywać koncentrację na jak najwyższym poziomie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved