Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny: Nie da się każdego meczu wygrać jedną szóstką

Paweł Zagumny: Nie da się każdego meczu wygrać jedną szóstką

fot. archiwum

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wraca z Bydgoszczy zwycięska, jednak bez kompletu punktów i mając w nogach kolejny pięciosetowy mecz. - Wiedzieliśmy, że będziemy musieli walczyć i cieszymy się z dwóch zdobytych punktów - przyznał Paweł Zagumny.

Cezary Makarewicz: Czy spodziewaliście się tak wysoko postawionej poprzeczki w meczu z Transferem Bydgoszcz?

Paweł Zagumny:Tak, spodziewaliśmy się trudnej przeprawy, przyjechaliśmy na ten mecz praktycznie po powrocie z wyjazdu, przez ostatnie 2 tygodnie nie mamy czasu na treningi i nasza gra przez to dość mocno falowała. Wiedzieliśmy, że będziemy musieli walczyć i cieszymy się z dwóch zdobytych punktów.

Czuliście jeszcze trochę w nogach to spotkanie w ramach Ligi Mistrzów i powrót do kraju z Belgii?– Na pewno tak. Całe ostatnie 2 tygodnie były trudne, zagraliśmy wiele ciężkich meczów, a ponieważ kilku zawodników z zespołu ma kłopoty zdrowotne, to tym bardziej to odczuliśmy.

Czy ten mecz może być przełamaniem po porażce z Jastrzębskim Węglem i zespołem z Roeselare?

– Tak jak już wspomniałem, przede wszystkim cieszą nas 2 punkty, a czy to będzie przełamanie, to okaże się z czasem. Mamy teraz tydzień, żeby potrenować przed meczem ze Skrą Bełchatów i zagrać skutecznie w tym spotkaniu.

W trakcie spotkania na parkiecie pojawili się na dłużej Wojciech Ferens i Grzegorz Bociek. Czy te zmiany w jakiś sposób pomogły wygrać to spotkanie?

– Myślę, że obaj dali bardzo dobre zmiany. Nie da się każdego meczu wygrać jedną szóstką, mamy wyrównany skład, każdy może wejść na boisko i zagrać naprawdę dobrze, tak właśnie stało się w dzisiejszym meczu.

Jak układa się twoja współpraca z trenerem zespołu? To dość niecodzienny układ, bo jeszcze niedawno występowaliście razem na parkiecie…

– Takie jest życie. Zawodnicy zostają trenerami i trzeba się do tego przyzwyczaić. Przed nami ciężki sezon i będziemy robić wszystko, żeby zakończyć go medalem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved