Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Nie tylko sportowe starcie w Muszynie

ORLEN Liga: Nie tylko sportowe starcie w Muszynie

fot. archiwum

Są mecze, które nie tylko pod względem sportowym niosą ze sobą wiele emocji - do takich spotkań niewątpliwie należeć będzie niedzielne starcie pomiędzy odwiecznymi rywalami - MKS-em Muszynianka Muszyna i BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała.

Oba te zespoły postarają się udowodnić, że chwilowe słabości są tylko przypadkami i że to właśnie im należy się awans w tabeli ORLEN Ligi. Zdaje się, że gospodynie od początku tego sezonu nie mogą dostatecznie się zgrać. Po przedsezonowych transferach, w wyniku których zespół opuściły między innymi Anna Werblińska, Agnieszka Bendarek-Kasza czy Katarzyna Gajgał-Anioł, zawodniczki Bogdana Serwińskiego grają bardzo nierówno. Po ubiegłotygodniowej wyraźnej porażce z Chemikiem Police i poprzedniej z Atomem Treflem Sopot, mineralne czekają na pewne zwycięstwo. Kluczem do pokonania Aluprofu mogą być szybkie i dokładne rozegranie do Magdaleny Piątek oraz precyzyjne krótkie w wykonaniu Ivany Plchotovej. O sile przyjęcia zespołu stanowić będzie w dużej mierze kapitan MKS-u, Aleksandra Jagieło i jedna z najskuteczniejszych libero w lidze – Paulina Maj, wspomagana przez Natalię Kurnikowską. Nie ulega wątpliwości, że Muszynianka potencjał ma, a dobre wyniki siedzą w głowach zawodniczek i tylko od nich zależy czy wykorzystają kompilację młodości i doświadczenia, która leży u podstaw ich składu.

W niedzielę naprzeciw MKS-owi wyjdzie ich odwieczny rywal – BKS Bielsko-Biała. Zawodniczki ze stolicy Podbeskidzia do Muszyny przyjadą w cieniu ostatnich porażek z drużyną z Sopotu oraz ze zmagającymi się z kryzysem formy siatkarkami Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza. Podopieczne Mirosława Zawieracza pokazywały jednak wielokrotnie, że potrafią wygrywać drużynowo i to jest ich największym atutem. Nieodzownym ogniwem w drodze do zwycięstwa będzie serbska środkowa Danijela Nikić, która w ostatnich spotkaniach pokazywała, że jest na środku bardzo dużym wsparciem dla swojej drużyny, podobnie jak i inna zawodniczka z zagranicy – Heike Beier, która stanowi o sile przyjęcia bielszczanek. Doświadczenie do gry wniosą Małgorzata Lis i Helena Horka, które pod wodzą Marty Szymańskiej i Doroty Wilk potrafią zaskoczyć każdą rywalkę. Powiewem świeżości niewątpliwie są Koleta Łyszkiewicz i Aleksandra Trojan, które od początku sezonu prezentują tendencję zwyżkową w swojej formie. Ten mix potrafił niejednokrotnie przyprawić rywalki BKS-u o sportowy zawrót głowy i stać się murem nie do przejścia nawet dla najsłynniejszych postaci siatkarskiego świata.

Mecze pomiędzy Polskim Cukrem Muszynianką Fakro Bank BPS Muszyna i BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała od zawsze należą do tych najbardziej zaciętych i najchętniej oglądanych przez kibiców. Nie jest także tajemnicą, że to właśnie od strony wsparcia drużyn przez fanów należy się spodziewać emocjonującego widowiska, gdyż w hali w Muszynie w licznych składach obecne będą kluby kibica obu drużyn. Poza tym gospodynie zrobią wszystko, by udowodnić swoją wyższość nad popełniającymi błędy rywalkami i wyprzedzić je w tabeli ORLEN Ligi, a przyjezdne będą chciały wykorzystać brak zgrania w drużynie z Muszyny i narzucić swój styl gry. O tym, komu uda się wyjść z tego pojedynku z tarczą, dowiemy się już w niedzielę, początek meczu o godzinie 14.45. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved