Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Krispol we własnej hali rozprawił się z Avią

I liga M: Krispol we własnej hali rozprawił się z Avią

fot. Dawid Spychalski / krispolwrzesnia.pl

W siatkarskim pojedynku beniaminków I ligi siatkarzy ekipa Krispolu Września okazała się lepsza od Avii Świdnik. Pomarańczowi nie dali szans rywalom i na własnym boisku wygrali ten pojedynek w trzech odsłonach.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy szybko objęli wysokie prowadzenie (8:2). Złożyły się na to m.in. trzy asy serwisowe. Jednak duża przewaga nieco uśpiła czujność Krispolu. Avia odrobiła straty przy stanie 16:14. Na tyle było stać gości. Wrześnianie za sprawą skutecznych ataków Łukasza Murdzi wypracowali sobie bezpieczną przewagę (22:18) i nie oddali jej do końca. Pierwszą partię zakończył ze środka Witold Chwastyniak (25:20).

Przebieg drugiego seta był podobny do tego z pierwszej odsłony. Na początku mocne uderzenie Krispolu wypracowało wynik 4:1. Następnie skutecznie atakował Marcin Iglewski i gospodarze prowadzili już 9:5. Avia robiła co mogła i zniwelowała stratę do jednego oczka (16:15). W tym momencie Krispol przebudził się i powtórnie odskoczył na 22:18. Chwilę później jednak popularny „Igła” wykorzystał trzecią piłkę setową (25:22).

Ostatnia partia pojedynku beniaminków była już bardziej wyrównana. Na początku żadna drużyna nie potrafiła uciec rywalowi. Przez dłuższy czas trwała walka punkt za punkt (2:2, 6:6, 10:10). Podopieczni Marka Jankowiaka wyszli na trzypunktowe prowadzenie dopiero przy stanie 17:14. Jak się okazało, ta przewaga zdecydowała o wyniku końcowym. Mimo pogoni, goście w żółto-niebieskich strojach nie odwrócili losów spotkania. Kropkę nad „i” postawił Damian Dobosz, zdobywając dwa punkty z rzędu na 23:19. Krispol zakończył seta wynikiem 25:20 i komplet punktów został we Wrześni.Zaczynamy grać inaczej, ciekawiej. Pokazaliśmy dziś siatkówkę urozmaiconą, Oprócz skrzydeł wykorzystaliśmy także środek. Od początku mieliśmy pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania, stąd taki wynik i cenne trzy punkty – skomentował mecz Marek Jankowiak, szkoleniowiec Krispolu Września.

Krispol Września – Avia Świdnik 3:0
(25:20, 25:22, 25:20)

Zobacz również:
Wyniki 7. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

 

źródło: krispolwrzesnia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved