Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Carson Clark: Będzie lepiej, obiecuję!

Carson Clark: Będzie lepiej, obiecuję!

fot. Cezary Makarewicz

Pierwszy punkt w sezonie wzmocniony Transfer Bydgoszcz zdobył w spotkaniu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. - Myślę, że ten zespół jest naprawdę dobry, potrzeba mu tylko odrobiny energii i siły ognia - ocenił swoją nową drużynę Carson Clark.

Masz za sobą zaledwie jeden trening z zespołem, ale już zdążyłeś pokazać się w Bydgoszczy z bardzo dobrej strony…

Carson Clark:Zagrałem z naprawdę dobrym rozgrywającym (Pawłem Woickim – przyp. red.), dostawałem od niego świetne piłki, więc cieszę się z możliwości dalszej współpracy z nim. Odbyliśmy wspólnie tylko jeden trening, a on rozgrywa bardzo szybko. Podoba mi się to, jak gra.

Mimo to nie obyło się też bez kilku wyraźnych nieporozumień…– (śmiech) Można powiedzieć, że nic się nie stało, wszystko w porządku. Zdecydowanie grałem z pewnym zmęczeniem, ale to żadna wymówka, mogłem zaprezentować się lepiej. Źle mi z tym, bo myślę, że powinniśmy byli zwyciężyć w tym spotkaniu. Byłoby naprawdę miło wygrać pierwszy mecz. Mam nadzieję, że się poprawimy.

Ale na dobry początek udało wam się zdobyć pierwszy punkt w sezonie.

– Tak, słyszałem. To niezbyt dobra sytuacja. Miejmy nadzieję, że właśnie nastąpił punkt zwrotny, od którego zaczniemy spisywać się znacznie lepiej. Uważam, że nas na to stać. Myślę, że ten zespół jest naprawdę dobry, potrzeba mu tylko odrobiny energii i siły ognia, wtedy sobie poradzimy.

Jakie są twoje pierwsze wrażenia z meczu tutaj? Zwracałeś uwagę na sporą liczbę kibiców, która zapewne kontrastuje z doświadczeniami z Francji…

– Ludzie we Francji byli dla mnie wspaniali, ale tam nie ma publiczności. Ciągle powtarzam, że polscy kibice to najlepsi kibice na świecie. Jestem podekscytowany perspektywą rozgrywania tu kolejnych meczów. Miejmy nadzieję, że wraz z naszymi zwycięstwami halę będzie wypełniać stopniowo coraz większa liczba osób. Liczę, że tak się stanie.

Czego oczekujesz po występie w Pucharze Wielkich Mistrzów?

– Myślę, że możemy wypaść w tym turnieju naprawdę nieźle, mamy w reprezentacji USA mocny skład. Zabawnie będzie znowu przechodzić zmiany czasu, czeka mnie jeszcze więcej jet lagów… Ale sądzę, że poradzimy sobie dobrze, mam taką nadzieję. Myślę, że jeżeli to wygramy, a ja wrócę do Polski około 25 listopada, to znajdziemy tu dość czasu na przygotowania. Jeśli się uda, zaczniemy wygrywać i tą drogą podążymy w stronę fazy play-off.

Wracając do meczu z ZAKSĄ – czułeś, że na początku przeciwnicy pozwalali wam na siatce na znacznie więcej niż później, gdy zmienili taktykę?

– Sądzę, że zagrywaliśmy i przyjmowaliśmy bardzo dobrze w pierwszych trzech setach, dzięki czemu mogliśmy rozwinąć się w ofensywie. Później natomiast walczyliśmy z własnym serwisem, przestaliśmy zdobywać punkty. Przez to każdy stał się bardzo zrezygnowany. W takim momencie trudno przychodziła komunikacja. Mam nadzieję, że coś takiego się już nie stanie i że zacieśnimy więzy wewnątrz drużyny, będziemy sobie bliżsi, dzięki czemu w każdej sytuacji będziemy potrafili utrzymać pozytywną energię i grać dobrze zespołowo.

To na tym polegały wasze problemy w piątym secie?

– Piąty set nie był udany. Nie zagrałem w nim dobrze, za to biorę winę na siebie. Powinienem był pokazać się z lepszej strony. To się więcej nie wydarzy, będzie lepiej, obiecuję!

Zdajesz sobie sprawę z tego, że będziesz bardzo ważnym ogniwem w swoim nowym zespole?

– Myślę, że każdy jest ważny, nie da się wygrać z jednym zawodnikiem. Uważam, że wszyscy gracze są bardzo dobrzy, więc, jak mówiłem, jestem podekscytowany możliwością dalszych treningów. Dysponujemy doskonałym rozegraniem. Nasi środkowi rozegrali bardzo dobre spotkanie, zablokowali wiele piłek. Oprócz tego świetnie atakują przez środek, co sprawia, że środkowi drużyny przeciwnej koncentrują się na nich. Dzięki temu jest mi łatwiej punktować. Nasz libero również zagrał naprawdę dobrze. Nie mogę się doczekać, żeby poznać tych wszystkich ludzi lepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved