Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Patryk Łaba: Wygrana podniosła nasze morale

Patryk Łaba: Wygrana podniosła nasze morale

fot. Damian Wójcik

- Pierwszy punkt zdobyliśmy w Nysie, ale pierwsze zwycięstwo odnieśliśmy dopiero w szóstej kolejce. Taka czasami jest przypadłość beniaminka, że na pierwsze wygrane w sezonie musi trochę poczekać - powiedział po triumfie nad Avią Patryk Łaba.

Gratuluję zwycięstwa nad Avią Świdnik. Długo musieliście czekać na pierwszy triumf w I lidze w tym sezonie…

Patryk Łaba: – Pierwszy punkt zdobyliśmy w Nysie, ale pierwsze zwycięstwo odnieśliśmy dopiero w szóstej kolejce. Taka czasami jest przypadłość beniaminka, że na pierwsze wygrane w sezonie musi trochę poczekać. Wprawdzie inni beniaminkowie wygrywali wcześniej, a my dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale. Mam nadzieję, że od tej pory coraz częściej będziemy dopisywać kolejne oczka do naszego dorobku, a dzięki temu nasza sytuacja w tabeli i pozycja w lidze będzie wyglądała coraz lepiej.

Spotkanie z Avią rozpoczęło się dla was bardzo dobrze, bo w dwóch pierwszych setach kontrolowaliście boiskowe wydarzenia.Dokładnie tak. Bardzo fajnie weszliśmy w ten mecz. Od początku sporo akcji nam wychodziło. Mimo że popełnialiśmy błędy, które są naszą zmorą, to rywale również oddawali nam dużo punktów bez walki. Popełniali sporo błędów w ataku, w zagrywce, zdarzały im się nieporozumienia w bloku. My możemy cieszyć się z naszej dobrej postawy w tym ważnym spotkaniu.

A zaskoczyły was roszady trenera Jarosza w trzecim secie, kiedy to na atak został przesunięty Peszko?

Nie było to dla nas wielkim zaskoczeniem. Kuba Peszko to zawodnik, którego bardzo dobrze znaliśmy. Przesunięcie go na inną pozycję nie zmieniło jego przyzwyczajeń w ataku, więc nasza taktyka pozostała bez zmian. To na pewno nie był manewr porównywalny do tego, który wykonał Alekno w finale igrzysk olimpijskich, gdzie na pozycji atakującego znalazł się Muserskij. Może w trzeciej partii nie poradziliśmy sobie tak dobrze, jak w dwóch pierwszych setach, jednak końcowy efekt jest dla nas zadowalający.

To zwycięstwo jest chyba tym bardziej ważne, że z Avią w poprzednim sezonie graliście kilkukrotnie i za każdym razem schodziliście z parkietu pokonani…

Na pewno dla chłopaków, którzy grali w naszym zespole w poprzednim sezonie, spotkanie z Avią miało duże znaczenie i wyzwalało dodatkową motywację. W tym sezonie była to już nasza druga wygrana nad Avią, bo wcześniej pokonaliśmy ją na turnieju towarzyskim. Mam nadzieję, że w rewanżu również okażemy się lepsi.

Ta wygrana pozwoli wam się przełamać i uwierzyć jeszcze bardziej we własne możliwości?

Środowa wygrana bardzo podniosła nasze morale i poprawiła atmosferę w drużynie, choć ona i tak była dobra od początku sezonu. W przyszłość patrzymy z optymizmem. Pokazaliśmy już, że potrafimy walczyć z każdym rywalem w lidze. Podkreślali to także inni trenerzy, którzy dziwili się, że nie mieliśmy wcześniej żadnej wygranej na swoim koncie. Działo się tak trochę na nasze własne życzenie. Chyba brakowało nam ogrania na tym poziomie rozgrywkowym. Do tej pory popełnialiśmy bardzo dużo błędów, co przeszkadzało nam w osiągnięciu dobrego wyniku. W meczu z Avią ograniczyliśmy ich ilość. Cały czas pracujemy nad tym, aby było ich jeszcze mniej. Jeśli je wyeliminujemy, to będziemy w stanie zagrozić każdemu rywalowi. Myślę, że z czasem żadna drużyna nie będzie mogła powiedzieć, że jedzie do Krakowa po łatwe punkty.

Teraz przed wami kolejne trudne spotkanie, bo zmierzycie się z MKS-em Banimexem Będzin. To rywal z górnej półki. Spróbujecie pokusić się o jakąś niespodziankę?

Mocno motywujemy się na mecz z liderem tabeli. Uważam, że o niespodziankę możemy się pokusić. Często jest tak, że drużyna, która nie jest stawiana w roli faworyta, nie ma wiele do stracenia, więc gra swoją siatkówkę i jest w stu procentach zaangażowana w to spotkanie. Zawsze większa presja ciąży na faworycie, bo on musi wygrać. My na pewno postaramy się pokazać z dobrej strony i wywalczyć tyle, ile się da, a ograniczenie liczby własnych błędów będzie dużym krokiem w kierunku osiągnięcia dobrego wyniku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved