Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Będzie ciekawie w Legionowie

ORLEN Liga: Będzie ciekawie w Legionowie

fot. archiwum

Konfrontacja zespołów Siódemka SK bank Legionovia Legionowo i Beef Master Budowlani Łódź ma ogromne znaczenie dla przyszłego układu tabeli i w najbliższej kolejce dojdzie do pojedynku za „sześć punktów". Na pewno będzie to interesujące widowisko.

Podopieczne trenera Kosmola po zwycięstwie odniesionym nad wrocławskim Impelem uwierzyły w swoje możliwości, ale chyba częściowo zlekceważyły swoje rywalki z Piły. Odniesiona tydzień temu porażka na parkiecie w Pile była zimnym prysznicem dla zawodniczek z Legionowa, dlatego będzie można oczekiwać ogromnej walki o każdą piłkę. Berenika Tomsia i jej koleżanki mają do odrobienia pracę domową i będą musiały się zastanowić, w jaki sposób ustabilizować swoją grę. Ich aktualna dyspozycja jest bowiem wielką niewiadomą. Mocno nieregularna wydaje się być forma przyjmujących, którymi rotuje trener Kosmol. Postawa Tamary Rakić i Anny Rybaczewski była w ostatnim spotkaniu daleka od ideału, a dobrą zmianę dała młoda Aleksandra Wójcik, która jednak nie znajduje do końca uznania w oczach szkoleniowców. Dobrze spisywały się natomiast środkowe, które zdobyły odpowiednio 15 i 8 punktów i przy dobrym przyjęciu będą one groźną bronią legionowianek.

Środek siatki to jednak również spory atut łodzianek, które mają na swoim koncie arcyważne zwycięstwo odniesione nad zawodniczkami z Bydgoszczy. Swoją wartość dla zespołu pokazała w pełni Sylwia Pycia, która po dłuższej rekonwalescencji wróciła na plac gry i w pierwszym spotkaniu za zdobycie 17 punktów przy skuteczności 69% zainkasowała statuetkę MVP spotkania. Sama gra łodzianek nie opiera się jednak na tej zawodniczce, bowiem poniżej pewnego poziomu nie schodzi Dorota Ściurka, która w ostatnim spotkaniu zanotowała w elemencie przyjęcia aż 50% przyjęcia perfekcyjnego. Przewagą łodzianek wydaje się przede wszystkim kolektyw oraz równomierny rozkład ataku. Ciężar zdobywania punktów leży po stronie środkowych i przyjmujących, z których doskonale korzysta finezyjnie rozgrywająca Magdalena Śliwa. Rezerwy tkwią jeszcze zdecydowanie na pozycji atakującej, gdzie nominalnie do gry desygnowana jest Anita Kwiatkowska i widać, że jej udział w zdobyczach punktowych jest jeszcze daleki od poziomu oczekiwanego od zawodniczek na tej pozycji. Jej zmienniczka Noris Cabrera w tym sezonie raczej jest cieniem siatkarki z poprzedniej fazy play-off i trudno wyrokować, kiedy zanotuje zwyżkę formy.

Na korzyść łodzianek przemawia solidne przyjęcie i bardziej ciekawy rozkład ataku pomiędzy przyjmującymi oraz środkowymi, z kolei w obronie niepodzielnie rządzi po legionowskiej stronie Magdalena Saad. Pozycja atakującej, mimo niemrawego początku, to zdecydowanie atut zespołu Siódemki, bowiem wydaje się, że Berenika Tomsia wreszcie mentalnie uwierzyła, że po zmianie pozycji nadal może być liderką zespołu, tak jak czyniła to wielokrotnie na środku siatki. Warunkiem do korzystania z jej usług jest dobre przyjęcie i wyprowadzenie ataku, natomiast przyjmujące z Legionowa do tej pory pokazują dobrą dyspozycję w jednym z tych elementów naprzemiennie. Łodzianki, myśląc o zwycięstwie, powinny zatem zrobić wszystko, aby agresywną zagrywką omijać Magdalenę Saad, a wtedy utrudnią grę swoim rywalkom. Siłą legionowanek, poza wspomnianą Tomsią, jest na pewno solidnie spisująca się Katarzyna Jóźwicka. Niewiele szans gry otrzymuje w tym sezonie Anna Sołodkowicz, która była filarem drużyny w poprzednim sezonie. Wagi meczu świadome są obie strony, a walka będzie toczyć się o awans w tabeli. – Nie da się ukryć, że te „oczka” były nam bardzo potrzebne. To nie jest tak, że możemy do jakiegokolwiek meczu podejść bez presji. To będzie kolejny ważny mecz i musimy w nim zdobyć jak najwięcej punktów, wygrywając go. Chcemy piąć się w górę tabeli – deklaruje atakująca łódzkiej drużyny Anita Kwiatkowska. O tym, kto awansuje w ligowej tabeli, przekonamy się już w sobotnie popołudnie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved