Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Luciano Pedullà nowym trenerem Igor Gorgonzola Novara

Luciano Pedullà nowym trenerem Igor Gorgonzola Novara

fot. Monica Buzzoni

Po trzech ligowych porażkach 0:3 działacze Igor Gorgonzola Volley Novara stracili cierpliwość i zdecydowali się zwolnić dotychczasowego opiekuna zespołu, Stefano Colombo. Nowym szkoleniowcem zespołu Mai Tokarskiej został Luciano Pedullà.

Pierwsze trzy spotkania w Serie A1 były dla beniaminka z Novary istną szkołą życia. Igor Gorgonzola Volley w premierowym spotkaniu po powrocie na boiska włoskiej ekstraklasy zmierzył się z niemal legendarnym zespołem Foppapedretti Bergamo. Porażka 0:3 została przyjęta ze spokojem, ponieważ "Fopa" to uznana firma w siatkarskim światku. W drugim meczu przeciwko aktualnym wicemistrzyniom kraju, Imoco Volley Conegliano, również brano pod uwagę czarny scenariusz. Druga przegrana i bilans 0:6 w setach miał zostać zrekompensowany w meczu z Robur Tiboni Urbino. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna i zespół z Novary doznał trzeciej, równie dotkliwej porażki 0:3, a los Stefano Colombo wydawał się być już przesądzony. – Liczyłyśmy na punkty w starciu z Urbino. Nawet przez myśl mi nie przeszło, byśmy mogły nie ugrać tam nawet seta – powiedziała Strefie Siatkówki Maja Tokarska. – Zarząd próbuje rozwiązać tę sytuację, a mianowicie szykuje się u nas zmiana trenera. Jeszcze w tym tygodniu dowiemy się, kto zostanie naszym nowym szkoleniowcem – dodała.

Działacze z Novary długo nie szukali nowego kandydata na stanowisko trenera pierwszego zespołu. Ich wybór padł na Luciano Pedullę, który w przeszłości pracował już w klubach Serie A1. Karierę trenerską Pedullà rozpoczynał w 1992 roku jako asystent w Pallavolo Sumirago. Jako pierwszy trener jego pierwszą poważną pracą było prowadzenie Pallavolo Omegna, z którego po trzech latach przeniósł się do Agilu Trecate. W 2001 roku z Agilem udało mu się awansować do Serie A1, a zespół z Trecate przeniósł się do Novary. W kolejnych latach Pedullà opiekował się zespołami z Forli, Turynu, Sassuolo, Novary i Pesaro. Od 2004 do 2006 roku nowy trener Igor Gorgonzola Volley zajął się prowadzeniem reprezentacji Włoch juniorek, z którą w 2004 roku zdobył złoty medal mistrzostw Europy. W swoim dorobku Pedullà ma także Puchar CEV zdobyty z Asystelem Novara oraz dwa Puchary Włoch A2.

– Jestem szczęśliwy i gotowy na nowe wyzwania. Chciałbym podziękować mojemu poprzednikowi, Stefano Colombo, który w tym klubie wykonał kawał dobrej roboty – powiedział na oficjalnej prezentacji Luciano Pedullà. – Jestem przekonany, że jakość zawodniczek, sztabu trenerskiego, organizacji tego klubu pozwoli na osiąganie dobrych wyników. Oczywiście wiem, że oczekiwania w stosunku do mnie i całej drużyny są ogromne, ale nie przeraża mnie to. Mam nadzieję, że już wkrótce uda mi się osiągnąć z drużyną takie wyniki, jakich w klubie się oczekuje i do jakich przyzwyczajono się w Novarze – zakończył włoski szkoleniowiec.Również prezydent klubu, Giovanna Saporiti, powiedziała kilka słów odnośnie zmiany na stanowisku trenera. – Dziękuję za cały wkład trenera Colombo w budowę tego zespołu. Teraz trzymamy kciuki i będziemy wspierać Luciano Pedullę, by osiągał z zespołem jak najlepsze wyniki. Wiem, że ten trener ma ogromną wiedzę i świetny warsztat pracy. Chcę podkreślić, że wszystkie decyzje zostały podjęte w porozumieniu z naszymi partnerami i sponsorami, bo wszyscy jedziemy na tym samym wózku i wszystkim nam zależy na dobru zespołu – podsumowała Saporiti.

źródło: agilvolley.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved