Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovii problemy z przyjmującymi

Resovii problemy z przyjmującymi

fot. Joanna Skólimowska

Przez ponad dwa tygodnie ekipa mistrza Polski, Asseco Resovii, będzie musiała sobie radzić bez amerykańskiego przyjmującego Paula Lotmana. Ten w niedzielę wylatuje na zgrupowanie swojej kadry przed Pucharem Wielkich Mistrzów.

Turniej ten odbędzie się od 19 do 24 listopada w Japonii. Zagrają tam gospodarze, Amerykanie, Rosjanie, Brazylijczycy, Włosi i Irańczycy. Paul Lotman otrzymał powołanie do szerokiej kadry i musi stawić się na zgrupowanie. Asseco Resovia będzie więc musiała sobie radzić bez niego.

Podobna sytuacja mogła być też w styczniu, kiedy to rozegrane zostaną kwalifikacje do mistrzostw świata. Wtedy z Asseco Resovii na zgrupowania mogą pojechać Jochen Schoeps, Nikolaj Penczew, Lukas Tichacek i Olieg Achrem. PlusLiga jednak przełożyła nie tylko kolejkę zaplanowaną na termin kwalifikacji, ale także dwie poprzednie, podczas których wspomniani siatkarze będą na zgrupowaniach. W przypadku Lotmana klub nie zabiegał o przekładanie meczów, zresztą nawet nie ma wolnych terminów. A mistrzowie Polski pod nieobecność Lotmana zagrają z Politechniką Warszawską u siebie i z Effectorem w Kielcach.

Jednak teraz pojawił się poważny problem, bowiem do zdrowia po zabiegu kolana wraca libero Asseco Resovii Krzysztof Ignaczak, a jego pozycję w zespole zajął nominalnie przyjmujący Nikolaj Penczew. Lotman jest więc jedynym zmiennikiem dla Oliega Achrema i Węgra Petera Veresa, a pod jego nieobecność resoviacy zostaliby tylko z dwoma zawodnikami na tej pozycji. – Nawet sobie nie wyobrażam takiej sytuacji. Wtedy musielibyśmy wdrażać jakieś kolejne warianty – mówi Andrzej Kowal, trener Asseco Resovii. – Na szczęście „Igła” powinien już wrócić do gry na mecz z Politechniką – uspokaja.Więcej w serwisie rzeszow.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved