Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Peter Veres: Musimy stanowić prawdziwą drużynę

Peter Veres: Musimy stanowić prawdziwą drużynę

fot. Joanna Skólimowska

Resovia Rzeszów zgarnęła komplet punktów w 3. kolejce LM. - Nie da się ukryć, że jesteśmy zmęczeni dużym natężeniem spotkań. Niemniej jednak w sobotę czeka nas ciężki mecz, który w Polsce określany jest mianem "Gran Derbi" - mówił Peter Veres.

W drugim meczu we własnej hali w tej edycji Ligi Mistrzów nie było już niespodzianki i pewnie wygraliście z czeskimi rywalami.

Peter Veres: – Pierwszy set był dość łatwy. Mimo wszystko to my kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Natomiast później, w drugiej partii, graliśmy po prostu źle. Goście to wykorzystali, grali dobrze w zagrywce, a co za tym idzie – mieliśmy problemy z przyjęciem. Oczywiście jesteśmy zadowoleni z trzech punktów. Nie da się ukryć, że jesteśmy nieco zmęczeni dużym natężeniem spotkań. Niemniej jednak w sobotę czeka nas ciężki mecz, który w Polsce określany jest mianem „Gran Derbi” (uśmiech). Już od jutra koncentrujemy się na tym niezwykle ważnym spotkaniu.

Wracając do przegranego, drugiego seta. Powiedziałeś, że graliście źle. Dlaczego?– Tak jak wspomniałem, myślę, że to wina przemęczenia. Przynajmniej ja czuję zmęczenie, ale myślę, że innym zawodnikom też brakowało świeżości. Znam ich i wiem, że to mogło mieć duży wpływ na przebieg tej partii.

Macie wyrównany skład. W każdej chwili na boisku mogli pojawić się zmiennicy…

To prawda, lecz trzeba wziąć pod uwagę to, że jest początek sezonu i musimy zgrywać się jak najdłużej nominalnym, pierwszym składem. Nie da się wszystkiego zrobić podczas treningów, dlatego mecz jest wspaniałą okazją do tego, by się lepiej zrozumieć. O wszystkim decyduje trener. Mamy mocną drużynę, ale nie zawsze da się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Nie bez znaczenia jest też sobotni pojedynek w Bełchatowie – spotkanie z Czechami było dobrym przetarciem przed ważnym meczem ligowym, dlatego musieliśmy grać tą, a nie inną szóstką.

Kilkukrotnie już wspomniałeś o sobotnim meczu ze Skrą. Co może być kluczem do zwycięstwa?

– Emocje! Potrzebujemy ich, ponieważ bez tego wygrana będzie prawie niemożliwa. Mam nadzieję, że na ten pojedynek uda się dużo kibiców z Rzeszowa. Musimy być razem, stanowić prawdziwą drużynę, monolit. Nie możemy się złościć na siebie, ani obrażać. To na pewno nam nie pomoże.

To twój pierwszy sezon w Rzeszowie. Nie może zabraknąć pytania o to jak się tutaj czujesz?

Fantastycznie! Pod każdym względem (śmiech). Kibice są niesamowici, ale o tym na pewno każdy wie. Mogę nawet powiedzieć, że rzeszowscy kibice są najlepsi na całym świecie!

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved