Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Lorenzo Bernardi: Wywalczyliśmy bardzo ważne trzy punkty

Lorenzo Bernardi: Wywalczyliśmy bardzo ważne trzy punkty

fot. Sabina Bąk

- Wywalczyliśmy bardzo ważne trzy punkty. Może nie przesądzają one jeszcze sprawy awansu do kolejnej rundy, ale znacząco nas do niego przybliżają - stwierdził po wygranej w Rumunii w Lidze Mistrzów trener Jastrzębskiego Węgla, Lorenzo Bernardi.

Jastrzębianie pokonali w Rumunii Tomis Constanta 3:1 w rozgrywkach Ligi Mistrzów i wyprzedzają po trzech kolejkach w tabeli grupy F swoich rywali o trzy punkty. – Na przestrzeni całego spotkania popełniliśmy zbyt wiele błędów w ataku oraz przyjęciu. Próbowaliśmy poprawić naszą grę, ale Jastrzębski Węgiel pokazał swoją siłę. Rywale grali bardzo dobrze. Na naszym tle byli praktycznie bezbłędni. Tą porażką skomplikowaliśmy sobie sytuację w grupie, ale zostały jeszcze trzy mecze do rozegrania i jeszcze spróbujemy w nich powalczyć o awans do kolejnej rundy gier – przyznał po spotkaniu kapitan Tomisu, Israel Rodriguez. Po pierwszym secie tego spotkania różnicę w grze zrobili środkowi Jastrzębskiego Węgla. Nasi środkowi zaprezentowali się słabo, nie najlepiej czytali grę przeciwnika. Równie istotne były pewne momenty w trzecim i czwartym secie, kiedy nie wykorzystaliśmy okazji do przełamania rywala. To zaważyło na końcowym rezultacie – mówił trener rumuńskiego zespołu, Martin Stoew.Jesteśmy młodą drużyną, dopiero zbieramy doświadczenie w europejskich pucharach. Przed sezonem znacząco zmienił się skład zespołu. Dla nas ważne jest to, by grać dobrze. A sprawa awansu z grupy nie jest jeszcze przesądzona – zaznaczył szkoleniowiec Tomisu.

To oczywiste, że jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku tego spotkania. Nie jest łatwo grać, mając w nogach tak męczącą podróż. Dodatkowo ciężko grało się też w tej hali – stwierdził Michał Łasko.Myślę, że duże znaczenie dla losów tego meczu miało to, że po pierwszym przegranym secie, w którym nie graliśmy za dobrze, zdołaliśmy utrzymać koncentrację. Potem przeciwnicy nam ułatwili zadanie, bo sami zaczęli popełniać błędy. Jest to bardzo ważne zwycięstwo, ale w niedzielę czeka nas już kolejny mecz, tym razem w lidze – przypomniał kapitan jastrzębian.

Wywalczyliśmy bardzo ważne trzy punkty. Może nie przesądzają one jeszcze sprawy awansu do kolejnej rundy, ale znacząco nas do niego przybliżają. Bardzo podobała mi się reakcja mojego zespołu po przegranym pierwszym secie, w którym nie graliśmy na naszym normalnym poziomie. Nie straciliśmy jednak głowy i łatwo wygraliśmy trzy pozostałe partie. Mój zespół ma wielkie serce do gry, co udowodnił po raz kolejny. Drużyna zmaga się z pewnymi kłopotami zdrowotnymi, a jednak radzi sobie w tych trudnych okolicznościach. Jeszcze we wtorek nie było pewne, czy w spotkaniu tym wystąpi Alen Pajenk, który miał 38 stopni gorączki, ale był gotów do walki. To ważne – mówił po spotkaniu zadowolony trener Jastrzębskiego Węgla, Lorenzo Bernardi.źródło: CEV, inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved