Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Gładkie zwycięstwo gliwiczanek

II liga K: Gładkie zwycięstwo gliwiczanek

fot. archiwum

Mecz na szczycie znów okazał się być pechowy dla katowickiego Sokoła. Podopieczne Krzysztofa Zabielnego uległy gospodyniom - AZS-owi Politechnika Śląska i tym samym ustąpiły miejsca w tabeli dwóm zespołom.

Spotkanie od udanego bloku rozpoczęły przyjezdne i przez moment kibice zgromadzeni w hali mogli oglądać wyrównana walkę punkt za punkt. Taki stan gry nie trwał jednak zbyt długo, dzięki skutecznym atakom ze środka oraz szczelnym blokom gliwiczanki wyprowadziły czteropunktową przewagę (9:5), która w dalszej części partii znacznie się powiększała. Dopiero przy stanie 19:12, po czasie, o który poprosił dla swojego zespołu Krzysztof Zabielny oraz dokonaniu podwójnej zmiany, sokolanki zaczęły przybliżać się do rywala (17:21). Pomimo odrobionych punktów to jednak gospodynie okazały więcej zimnej krwi i poprzez błędy własne Sokół Katowice przegrał tę partię do 21.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się dość podobnie do poprzedniej. Pierwsze punkty to wyrównana gra obu ekip (4:4), jednakże szczelny blok katowiczanek pozwolił im na budowanie przewagi (8:4). Sytuacja zmusiła trenera Krzysztofa Czaplę do wzięcia czasu dla swojego zespołu, co okazało się dobrym posunięciem. Gospodynie bowiem szybko zabrały się za odrabianie straconych punktów, a znacznie przyczyniła się do tego skuteczna gra Sylwii Pastuszko oraz Renaty Bekier (14:14). Do końca partii zespoły toczyły wyrównaną walkę o punkty. O zakończeniu tego seta zdecydowała dopiero gra na przewagi 24:26, wtedy skutecznym atakiem po skosie podpisała się Aleksandra Baron, dając swojej drużynie nadzieję na pozytywny rezultat tego meczu.

Zarówno gospodynie, jak i przyjezdne przy remisie w setach pełne mobilizacji walczyły o każdy punkt. Efektywnym zagraniom Magdaleny Kluzy oraz Patrycji Flakus odpowiadały punktowe akcje Sandry Tetfejer. Taki stan gry utrzymywał się do stanu 11:11. Błędy własne przyjezdnych oraz skuteczna gra Natalii Perlińskiej sprawiły, iż gliwiczanki odskoczyły od rywalek na sześć oczek 18:12. Zmiany dokonane w zespole z Katowic przyniosły częściowy rezultat. Zawodniczki stopniowo odrabiały straty, jednakże było już zbyt późno na myślenie o wygraniu tej partii. Pomimo nerwowej koncówki w zespole Politechniki to on wygrał partię 25:20.Czwarta, a zarazem ostatnia partia spotkania to istny triumf gospodyń. Gliwiczanki nie dały dojść do głosu przyjezdnym, raz po raz atakując ze skrzydeł. Cenne punkty zdobyte dzięki atakom ze środka oraz szczelnym blokom budowały przewagę, a przyjezdne nie zdołały zagrozić drużynie Politechniki, która gładko wygrała partię do 11, a tym samym cały mecz 3:1.

AZS Politechnika Śląska Gliwice – Sokół AZS AWF Katowice 3:1
(25:21, 24:26, 25:20, 25:11)

Składy zespołów:
Sokół: Komisarczyk, Baron, Tetfejer, Kołodziej, Gasidło, Surgut, Szajer (L) oraz Rudzka, Płodowska, Janota, Kuliś i Kubik
AZS: Piasta, Flakus, Bekier, Kluza, Perlińska, Pastuszko, Samul (L) oraz Dyc, Ponikowska, Lech, Pala i Paulinkouskaya

Zobacz również:
Wyniki 7. kolejki oraz tabela grupy 2 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved