Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pierwsza wygrana beniaminka z Krakowa

I liga M: Pierwsza wygrana beniaminka z Krakowa

fot. Damian Wójcik

Siatkarze krakowskiego AGH wygrali swój pierwszy mecz w rozgrywkach I ligi mężczyzn. Okazali się oni lepsi od grającej przed własną publicznością Avii Świdnik. Gospodarze tylko w trzecim secie byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę.

Co prawda mecz rozpoczął się od punktowego bloku Baranowskiego i Pawłowskiego, jednakże już chwilę później to przyjezdni wypracowali przewagę (4:2). Dystans dzielący oba zespoły stopniowo się powiększał, głównie dzięki konsekwentnej grze w ataku krakowian oraz mnożącym się błędom podopiecznych Marcina Jarosza (8:4). Kiedy Michał Dzierwa obił w bloku Peszkę, na tablicy wyników widniał wynik 11:6. Skuteczny atak kapitana świdniczan oraz wykorzystanie rąk blokujących przez Jakuba Guza spowodowało, że przewaga stopniała do dwóch punktów (13:11), lecz po czasie, o który poprosił trener Wojciech Kasza, jego podopieczni wypracowali pięciopunktowe prowadzenie. Zaowocowało to stanem 18:12. W końcówce szkoleniowiec gospodarzy dokonał zmian na pozycji przyjmującego oraz rozgrywającego, jednak dzięki świetnej postawie Grzegorza Szumielewicza akademicy wygrali tę partię 25:17.

Druga odsłona spotkania przebiegała niemal identycznie jak poprzednia. Już na otwarcie goście wypracowali dwa punkty przewagi – 4:2 po bloku Dzierwy i Akali na Pawłowskim, a chwilę później, kiedy przechodzącą wykorzystał Szumielewicz, prowadzili już 7:3. W wyjściowym składzie Avii pozostał Adrian Zalewski, który mimo choroby zastąpił Jakuba Peszko. Mimo to świdniczanie mieli problemy z przyjęciem, nie najlepiej grał pierwszy rozgrywający – Kacper Gonciarz, a i jego podstawowa siła w ataku – Wojciech Pawłowski – nie prezentowała się najlepiej. Tak słaba dyspozycja przeciwnika umożliwiała przyjezdnym kontrolowanie przebiegu drugiej partii. Nadzieje kibiców odżyły, kiedy po skutecznym ataku Jakuba Guza z drugiej linii dystans zmalał do trzech „oczek” (13:10). Wówczas jednak na wysokości zadania stanął kapitan akademików, który nie pozwolił przeciwnikowi na rozwinięcie skrzydeł. Piłkę setową swojej drużynie zapewnił Adam Szałański, zaś formalności dopełnił punktowy blok Dzierwy i Muchy (25:19).

Po tak sromotnie przegranych dwóch setach wydawało się, że krakowianie łatwo i przyjemnie dobrną do końca meczu. Zresztą prowadzili już 4:1 i niemalże każdy obecny w świdnickiej hali przekonany był, że zespół z Lubelszczyzny nie będzie w stanie odpowiedzieć na postawione przez przeciwników warunki. Okazało się jednak, że zmiany dokonane przez Marcina Jarosza – wprowadzenie Peszki na atak w miejsce Pawłowskiego oraz Macieja Kołodziejczyka za Jakuba Guzaodniosły pożądany skutek – gospodarze zaczęli odrabiać straty. Po jednej z najdłuższych akcji meczu, w której nie zabrakło obron po obu stronach siatki, dzięki mądrej kiwce tuż za blok Adriana Zalewskiego świdniczanie doprowadzili do wyrównania (po 8). Przy ich prowadzeniu 10:9 Muchę zastąpił Obuchowicz. Michałowi Baranowskiemu udało się zablokować grającego bardzo dobre spotkanie Szumielewicza, dając jednocześnie swojej drużynie najwyższe prowadzenie w spotkaniu – 13:10. Wypracowanej przewagi nie udało się jednak utrzymać zbyt długo, w finalnej fazie seta toczyła się najbardziej wyrównana walka, której zresztą nie zabrakło już do końca. Ostatecznie trzecia partia zakończyła się wynikiem 26:24. Akademicy zapisali na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w sezonie, tym bardziej cenne, że za trzy punkty, a przecież wywalczone na tak trudnym terenie.



ASPS Avia Świdnik – AGH 100RK Kraków 0:3
(17:25, 19:25, 24:26)

Składy drużyn:
Avia: Guz, Baranowski, Gonciarz, Pawłowski, Peszko, Szaniawski, Głód (libero) oraz Zalewski, Misztal, Osik i Kołodziejczyk
AGH: Akala, Szałański, Mucha, Łaba, Dzierwa, Szumielewicz, Luks (libero) oraz Kosiek, Obuchowicz, Kowalski, Ferek i Galiński

Zobacz również:
Wyniki 6. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved