Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Flavio Gulinelli nowym trenerem Słowaków

Flavio Gulinelli nowym trenerem Słowaków

fot. FIVB

Nie Silvano Prandi i nie Andrea Anastasi, których w ostatnich tygodniach przymierzano do tej roli, ale inny Włoch został nowym trenerem naszych południowych sąsiadów. Pierwszym sprawdzianem dla Flavio Gulinelliego będą styczniowe kwalifikacje do MŚ.

Po tegorocznych mistrzostwach Europy z posadą na stanowisku pierwszego trenera reprezentacji Słowacji pożegnał się Štefan Chrtiansky, a władze słowackiej federacji nie ukrywały, że następcą tego trenera będzie zagraniczny szkoleniowiec. W tym kontekście padały takie nazwiska jak Silvano Prandi czy były już trener biało-czerwonych, Andrea Anastasi. O tym, że włoska szkoła trenerska sprawdza się, Słowacy przekonali się kilka lat temu, kiedy reprezentację narodową Słowacji prowadził Emanuele Zanini (w latach 2008-2011) Słowacy wypracowali najlepsze rezultaty w historii słowackiej siatkówki.

Flavio Gulinelli, obecnie trener Uralu Ufa, z którą to funkcją będzie łączył pracę z drużyną słowacką, ma za sobą spore doświadczenie trenerskie. Pracę szkoleniowca rozpoczął w wieku 30 lat, pracując jako asystent trenera w Polenghi Ast, a w kolejnych latach pracował m.in. we Włoszech (jako drugi trener Maxicono Parma, pierwszy trener Bre Banki Lannutti Cuneo, Callipo Vibo Valentia, NMV Castellana czy Andreoli Latina), w Grecji (jako pierwszy trener Olympiakosu Pireus i Iraklisu Saloniki). Z Iraklisem Saloniki (z dotychczas drugim trenerem reprezentacji Słowacji – Andrejem Kravarikiem w składzie) w sezonie 2008/2009 Włoch wywalczył awans do Final Four Ligi Mistrzów.

Bogate doświadczenie szkoleniowca uzupełnia także praca w reprezentacji Włoch (w latach 1997-1999) w roli asystenta trenera, kiedy to Włosi sięgali po złoto w mistrzostwach świata i Lidze Światowej oraz brąz w mistrzostwach Starego Kontynentu. W ubiegłym sezonie reprezentacyjnym Gulinelli prowadził także reprezentację Portugalii, z którą podczas tegorocznej Ligi Światowej zajął 17. miejsce. Pierwszym wyzwaniem i sprawdzianem nowego szkoleniowca kadry narodowej Słowacji będą styczniowe kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw świata. Podczas rozgrywanego w Popradzie turnieju rywalami Słowaków będą reprezentacje Ukrainy, Finlandii i Grecji.źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved