Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > F. Drzyzga: W każdym meczu możemy być stawiani w roli faworytów

F. Drzyzga: W każdym meczu możemy być stawiani w roli faworytów

fot. Joanna Skólimowska

Resovia Rzeszów w środowym pojedynku potrzebowała czterech setów, aby pokonać przyjezdnych z Czech. - Taka jest siatkówka, tutaj jedna czy dwie piłki decydują o wygranej w danym secie czy meczu - powiedział po meczu Fabian Drzyzga.

Resovia Rzeszów pewnie pokonała zespół Jiostroj Ceske Budejovice, jednak w  grze rzeszowian zdarzały się przestoje. Po pierwszym, wygranym tak naprawdę w końcówce secie, w drugim nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. – W tej partii nie wydarzyło się tak naprawdę nic złego. Atakujący z drużyny przeciwnej zagrał kilka razy tak, że nie umieliśmy tego przyjąć, obronić się. Taka jest siatkówka, tutaj jedna czy dwie piłki decydują o wygranej w danym secie czy nawet meczu – ocenił Fabian Drzyzga.

Rzeszowianie już w przedmeczowych spekulacjach stawiani byli w roli murowanego faworyta, jednakże mecz do łatwych nie należał. – Jako mistrzowie Polski w każdym meczu możemy być stawiani w roli faworytów, dlatego myślę, że Resovia jest do tego przygotowana. Nie ma znaczenia z kim gramy, zawsze wychodzimy na boisko, by wygrać. – Grupa C, w której przyszło Resovii w tym roku zmierzyć się w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów, na pewno do najbardziej wymagających nie należy. – Nasza grupa nie jest aż tak silna, jak np. ta z Zenitem, Nowosybirskiem i Maceratą. Jak widać po naszym ostatnim meczu, tutaj nie ma słabych zespołów i z każdym trzeba grać na 100% swoich możliwości i być skoncentrowanym aż do ostatniej piłki, każda słabsza dyspozycja skutkuje takim wynikiem, jak w naszym ostatnim meczu – przyznał rozgrywający mistrza Polski.

Dla Fabiana Drzyzgi jest to pierwszy sezon na rzeszowskich parkietach. Jak się czuje w nowej drużynie? – W Rzeszowie wszystko stoi na jak najwyższym poziomie, treningi wyglądają bardzo dobrze, atmosfera jest świetna, wszyscy razem pracujemy na nasz wspólny sukces. Współpraca z trenerem Andrzejem Kowalem, poprzez cały sztab szkoleniowy i masażystów układa się bardzo dobrze, nie ma nic, do czego można by się doczepić – podsumował Fabian Drzyzga , rozgrywający Asseco Resovii Rzeszów.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved