Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Brazylijki już w Japonii, trenują przed Pucharem Wielkich Mistrzyń

Brazylijki już w Japonii, trenują przed Pucharem Wielkich Mistrzyń

fot. FIVB

Siatkarki Brazylii po trwającej 25 godzin podróży dotarły do Japonii, gdzie do wtorku rozgrywany będzie Puchar Wielkich Mistrzyń. Siatkarki z Ameryki Południowej są faworytkami turnieju, w którym udział weźmie sześć reprezentacji narodowych.

W środę do Japonii dotarły siatkarki Brazylii i odbyły pierwszy trening przed rozpoczynającym się 12 listopada w Nagoi Pucharem Wielkich Mistrzyń. – Pierwszy dzień treningu jest zawsze trudny – przyznała Fabiana Oliveira. Działa jeszcze adrenalina z podróży, staramy się powoli dostosować do zmiany strefy czasowej. Trenujemy o takiej porze, w której nasz organizm chce spać. To trudne, ale na pewno dziś zaśniemy z uśmiechem na ustach. Nie mamy zbyt wiele czasu na treningi tutaj i musimy się szybko przystosować – mówi siatkarka reprezentacji Brazylii.

Mimo zmęczenia szef brazylijskiej ekipy, José Elias Proença, podkreśla znaczenie takiego pierwszego treningu. – Trenując w czasie, w którym w Brazylii byśmy spali, staramy się przekonać organizm do zmiany pór aktywności. Używamy piłek fitness, skupiamy się na mięśniach brzucha, nóg i rąk oraz koncentracji. Wszystko to jest robione na zasadzie zabawy, by utrzymywać jasność umysłu. Dopiero później rozpoczną się treningi z piłkami – dodaje.

W turnieju oprócz Brazylijek i gospodyń wezmą udział także reprezentacje Rosji, Dominikany, Tajlandii i USA. Drużyny od wtorku, 12 listopada, do niedzieli, 17 listopada, grać będą systemem „każdy z każdym”. Do tej pory w każdym z takich turniejów wygrywała inna drużyna – w 1993 roku górą były Kubanki, w 1997 wygrały Rosjanki, cztery lata później triumfowały Chinki, a w 2005 roku przyszedł czas na wygraną Brazylijek. W ostatnim turnieju, cztery lata temu, najlepsze okazały się siatkarki z Włoch.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved