Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Kamiński: Wyłączyliśmy ich grę w ofensywie

Adam Kamiński: Wyłączyliśmy ich grę w ofensywie

fot. archiwum

Za występ i wygraną nad PGE Skrą Bełchatów na pochwały zasłużył cały zespół Cerradu Czarnych. Jednym z ojców sukcesu okazał się środkowy bloku radomian Adam Kamiński. Siatkarz dobrze spisywał się w grze blokiem oraz pewnie w atakach z tzw. krótkiej.

Zaskoczyliście lidera ekstraklasy. To jednak nie Skra miała gorszy dzień, a wy – co potwierdzają statystyki – wykazaliście zespołowość i dominację nad rywalem.

Adam Kamiński:Może byli przekonani, że pójdzie im z nami łatwo, ale myślę, że nas nie zlekceważyli. Wyłączyliśmy ich grę w ofensywie, a u nas doszła dobra gra w asekuracji. Oni wrócili z Grecji. Nie wiem, może podróż dała im w kość, ale nie sądzę. Przyjechali do Radomia dwa dni wcześniej. W każdym razie takie tłumaczenie nie ma sensu, a te szczegóły nie umniejszają w żadnym stopniu naszej wygranej.

Po czterech kolejkach w tym sezonie PlusLigi widać, że nasza ekstraklasa już dawno nie była tak interesująca. Zgodzi się pan z takim stwierdzeniem?Liga jest bardzo wyrównana i poszerzenie jej okazało się świetnym pomysłem. Rozgrywkom wyszło to na pewno tylko na dobre. Tym bardziej, że oglądając chociażby nasze spotkanie, nie widać, aby spadł ich poziom i co za tym idzie – atrakcyjność.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że Czarni z meczu na mecz wyglądają na coraz lepiej dogadującą się drużynę. Ze Skrą widać było u was „chemię”. Jak się pan czuje po powrocie do naszej klubowej siatkówki?

Jeśli chodzi o komunikację, to nie mam z tym problemu. Jestem Polakiem. Rodzice wyjechali do Kanady jeszcze za czasów poprzedniego ustroju politycznego. Żyliśmy i mieszkaliśmy tam, ale oni cały czas kładli nacisk na mój język polski.

*Rozmawiał Kamil Wrona
Więcej w serwisie radom.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved