Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Witold Roman: Chcemy coś zmienić, odejść od szkoły włoskiej

Witold Roman: Chcemy coś zmienić, odejść od szkoły włoskiej

fot. archiwum

- Blain i Antiga będą stanowić duet, który może stworzyć coś bardzo dobrego, niespotykanego i coś, co zaskoczy wszystkich - mówi Witold Roman, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i przewodniczący Wydziału Szkolenia.

Nie milkną dyskusje po nominacji na selekcjonera reprezentacji Polski mężczyzn dla Stephana Antigi. Wspólnie z Philippe Blainem francuski przyjmujący Skry Bełchatów ma stworzyć drużynę, która powalczy w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Polsce. Nawet ci, którzy te decyzję podejmowali, przyznają, że jest to pewne ryzyko i nie wszystko jest do przewidzenia. – Nie możemy ukryć tego, że są pewne aspekty, o których możemy mówić, że jest w nich niepewność. Wiadomo, że jest to zawodnik, który schodzi z boiska, nie wiemy w ogóle, jak zachowa się w sytuacji stresu, nie tylko wtedy, kiedy jest sam, ale też w sytuacji, gdy stoi z boku – mówi wiceprezes PZPS-u odpowiedzialny w związku za sprawy szkoleniowe, Witold Roman.

Mimo wszystko wierzę w to, że zna naszą ligę. To jest zawodnik, którego ciężko jest nie lubić i to może być ważne. Zaplecze, które będzie stworzone przez Philippe Blaina, który jest specjalistą światowej klasy, będzie bardzo ważne – dodaje na łamach stacji Orange Sport przewodniczący Wydziału Szkolenia PZPS. – Chcemy coś zmienić, troszkę odejść od tej włoskiej szkoły. Z drugiej strony każda szkoła jest troszkę włoska, bo wszystko, co się zdarzyło w ostatnich latach w treningu, pochodzi z Włoch. Blain i Antiga będą stanowić duet, który może stworzyć coś bardzo dobrego, niespotykanego i coś, co zaskoczy wszystkich. Przede wszystkim może wrócimy do grania technicznego, do tego, co pokazują Francuzi. Do tego, by technika też była tym dominującym elementem, a nie tylko warunki fizyczne – dodaje Witold Roman.

źródło: inf. własna, Orange Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved