Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga przyspieszy na wniosek Resovii i Jastrzębskiego Węgla

PlusLiga przyspieszy na wniosek Resovii i Jastrzębskiego Węgla

fot. archiwum

Nie w grudniu i w styczniu, a w listopadzie zagrają najprawdopodobniej trzy mecze w PlusLidze siatkarze Asseco Resovii. Wszystko przez styczniowe kwalifikacje do mistrzostw świata. Dziś oficjalnie PlusLiga przełożyła dwie kolejki, a do tego dwa mecze z kolejki 11.

Ostatnia runda kwalifikacji do mundialu, który odbędzie się w Polsce w przyszłym roku, zaplanowana została od 3 do 5 stycznia. A wtedy właśnie w PlusLidze mają odbyć się mecze 13. kolejki. Sęk jednak w tym, że sporo zawodników z polskich klubów będzie wtedy na zgrupowaniu swoich reprezentacji. W Asseco Resovii dotyczy to czterech siatkarzy: Bułgara Nikołaja Penczewa, Niemca Jochena Schoepsa, Czecha Lukasa Tichacka i Oliega Achrema, który wrócił do reprezentacji Białorusi. Oczywiście każdy z nich pojedzie na kwalifikacje, jeśli otrzymają powołania.

Ale nie tylko kwalifikacje stanowią problem dla Asseco Resovii. Siatkarzy trzeba zwolnić kilkanaście dni wcześniej. – Dlatego wystąpiliśmy do ligi o przełożenie spotkań z 21 i 28 grudnia, a także z 4 stycznia – mówi Bartosz Górski, wiceprezes rzeszowskiego klubu. Chodzi o spotkania kolejno z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w Rzeszowie, BBTS-em w Bielsku-Białej i Cerradem Czarnymi Radom, także w Rzeszowie. – Na razie decyzji jeszcze nie ma, ale najprawdopodobniej przełożymy wszystkie spotkania zespołów, w których grają obcokrajowcy mogący dostać powołanie na turnieje kwalifikacyjne – mówi Cezary Matusiak, główny komisarz PlusLigi. Na razie oprócz Asseco Resovii o przełożenie spotkań wnioskował tylko Jastrzębski Węgiel.

Ale kilka innych zespołów też może stracić kilku graczy. PlusLiga zatem przyspieszy i spotkania z tych kolejek odbędą się zapewne jeszcze w listopadzie, w środy 13, 20 i 27. Innych wolnych terminów bowiem nie ma. Na styczeń już zaplanowane są dwie ligowego kolejki, a do tego dochodzą mecze polskich drużyn w europejskich pucharach.Więcej w serwisie rzeszow.sport.pl


Dziś oficjalnie PlusLiga przełożyła dwie kolejki, a do tego dwa mecze z kolejki 11. Wstępnie wydawało się, że wszystkie przełożone spotkania rozegrane zostaną w listopadzie, bowiem później nie było już wolnych terminów. Rozgrywki ligowe włożono jednak w terminy… Pucharu Polski. Ćwierćfinały tych rozgrywek zaplanowano na 22 lutego i 5 marca, a w turnieju finałowym miały grać tylko cztery najlepsze drużyny. Teraz turniej finałowy Pucharu Polski wzbogaci się o cztery dodatkowe zespoły i jeden dzień rozgrywek. Ćwierćfinały bowiem odbędą się nie osobno, lecz właśnie w trakcie tego turnieju.

Wobec tego tylko dwa mecze zostały wrzucone na listopad. W środę 27 listopada w Rzeszowie Asseco Resovia podejmie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, a w Radomiu Cerrad Czarni Radom zagrają z Jastrzębskim Węglem. Spotkania te przełożone zostały z 11. kolejki z 21 grudnia. Cała 12. kolejka odbędzie się natomiast 22 lutego, a mecze z kolejki 13. zaplanowano na środę 5 marca. Wtedy też zakończy się faza zasadnicza w PlusLidze, która pierwotnie miała się skończyć 19 lutego.

22 lutego Asseco Resovia zagra w Bielsku-Białej z BBTS-em, a 5 marca podejmie innego beniaminka, Cerrad Czarnych Radom.

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved