Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Winiarski: Fakieł ma jeden z najsilniejszych składów

Michał Winiarski: Fakieł ma jeden z najsilniejszych składów

fot. Joanna Skólimowska

Kolejnym polskim zawodnikiem, który zamienił PlusLigę na Superligę, jest Michał Winiarski. O tym, że liga rosyjska jest wymagająca i że liczy się tylko podium, wie każdy. - Wiem, że oczekuje się od nas najlepszego rezultatu - przyznaje Michał Winiarski.

Gratuluję pierwszej wygranej z Fakiełem. Zagrałeś bardzo dobrze w przyjęciu, tego właśnie oczekują od ciebie kibice i zespół. Jak twoje samopoczucie, oswajasz się z nową drużyną?

Michał Winiarski: – Dziękuję. Miałem trochę trudny okres, ale obecnie wszystko w porządku. Z powodu nawrotu kontuzji przed meczem z Groznym nie mogłem być na wielu treningach i pomóc drużynie. W tym tygodniu pieczołowicie trenowałem i cieszę się, że mogłem wnieść swój wkład w zwycięstwo nad Jarosławiczem. Jesteśmy nowym zespołem. Wiem, że oczekuje się od nas najlepszego rezultatu, ale z doświadczenia wiem też, że jak silnymi zawodnikami byśmy nie byli, to i tak potrzebujemy czasu, aby się zgrać i stać świetną drużyną. Dzisiaj (03. 11. – przyp.red.) Fakieł wygrał swój pierwszy mecz. Wierzę, że z meczu na mecz nasza gra będzie coraz lepsza. Dzisiejsze zwycięstwo to krok naprzód, jestem zadowolony i spokojniejszy. Przed meczem było zdenerwowanie, cieszę się, że sobie z nim poradziliśmy. Wkrótce pojedziemy do Norwegii i pokażemy, że jesteśmy silną drużyną, która może odnieść wielki sukces.

Jak oceniasz skład zespołu? Jak daleko można zajść z takimi zawodnikami?Fakieł ma jeden z najsilniejszych składów, ale potrzebujemy czasu, aby doszlifować współpracę między nami. Na razie gramy bardziej indywidualnie niż zespołowo.

Jesteś doświadczonym zawodnikiem, ile potrzeba czasu, aby się zgrać i stać kolektywem?

Niemożliwym jest podanie ile dokładnie potrzeba czasu. Wiele zależy od chęci zawodników oraz od tego, ile z siebie dadzą. Nie mniej ważna jest też psychika. Trzeba starać się wygrywać jak najwięcej meczów, aby wyrobić w sobie mentalność zwycięzców.

Jak ocenisz poziom Jarosławicza?

To mocny zespół, który może poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami. Mają specyficzną halę, do której trzeba się przyzwyczaić, bo światło jest tuż nad boiskiem. Pierwszy raz gram w takiej hali, w Polsce wszystkie są duże i przestronne.

Jak ci się żyje w Rosji? Rodzina przyjechała z tobą?

Tak, przyjechała. Rosja poraża odległościami oraz wielkością. Z niecierpliwością oczekujemy meczu u siebie. Chciałoby się zapoznać z kibicami, ale niestety grafik został tak ułożony, że wszystkie pierwsze mecze Fakieł rozgrywa na wyjeździe.

źródło: fakelvolley.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved