Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Masny: Nasza gra wygląda coraz lepiej

Michał Masny: Nasza gra wygląda coraz lepiej

fot. Joanna Skólimowska

Tie-break rozstrzygnął spotkanie ZAKSY z Jastrzębskim Węglem, a w nim górą okazali się podopieczni Lorenzo Bernardiego. - Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie - ocenił wygrany pojedynek rozgrywający jastrzębian Michał Masny.

Podsumowując spotkanie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, należałoby podzielić mecz na dwie części? Tę przed i po regulaminowej 10-minutowej przerwie? Na przestrzeni meczu widzieliśmy dwa odbiegające od siebie obrazy gry Jastrzębskiego Węgla.

Michal Masny:Na pewno zagraliśmy dobre spotkanie, te pierwsze dwa sety w naszym wykonaniu były niemal perfekcyjne. Wszystko nam wychodziło, dobrze zagrywaliśmy, podczas kiedy kędzierzynianie mieli spore problemy z przyjęciem. Byliśmy skuteczni w ataku, obrona także funkcjonowała tak, jak powinna, więc naprawdę te pierwsze sety graliśmy wyjątkowo dobrze. Później może nie tyle ta przerwa wybiła nas z rytmu, bo zaczęliśmy naprawdę dobrze, ale to ZAKSA zaryzykowała na zagrywce, co im przyniosło oczekiwane rezultaty, bo mieliśmy problemy z przyjęciem. Można powiedzieć, że tym, czym my zdobywaliśmy punkty w pierwszych dwóch setach, oni punktowali w kolejnych dwóch. W tie-breaku, gdzieś w połowie seta, wypracowaliśmy przewagę, utrzymując ją do końca seta i meczu.

W tie-breaku to rywale opadli z sił?Ciężko to ocenić. Myślę, że mieliśmy też trochę szczęścia. Jednak podsumowując, ogólnie zagraliśmy bardzo dobre spotkanie.

Z meczu na mecz wasza gra wygląda coraz lepiej. Uwagę zwraca przede wszystkim wasza gra obronna i współpraca bloku z obroną.

Naprawdę na treningach staramy się ostro pracować, poprawiać zgranie i całą naszą grę. Dlatego też myślę, że jak na razie widać progres, nasza gra wygląda coraz lepiej. Mamy tak poukładaną drużynę, że faktycznie nasza obrona funkcjonuje dobrze. Mi osobiście jak na razie także dobrze się broni, szczególnie przy naszym bloku. I jeżeli w polu stoimy ja, Michał Kubiak i Damian Wojtaszek, to naprawdę mamy mocną obronę, a jeśli chłopaki w bloku się dołączą, to wygląda to naprawdę dobrze.

Powody do satysfakcji daje też coraz lepsze zrozumienie na boisku. Szczególnie zgranie na linii ty-Michał Łasko.

Zawsze potrzeba trochę czasu, żeby się zgrać. A po tym meczu myślę, że naprawdę nie muszę nic komentować, bo wszystko było widać.

Przy liczbie meczów rozgrywanych w tak krótkim czasie, uwzględniając rozgrywki Ligi Mistrzów, łatwiej o to meczowe zgranie?

Z jednej strony faktycznie na tym etapie może nam to pomóc, bo najlepszym treningiem jest gra, a sprawdzianem – mecz. Więc z tej strony to pomaga, jednak z drugiej strony może pojawić się też zmęczenie. Myślę, że jak na razie jesteśmy w dobrej kondycji i dajemy radę, więc odbieramy to jako plus.

Bilans spotkań jak na razie jest dla was korzystny. Po 4. kolejce rozgrywek można mówić o dobrym starcie Jastrzębskiego Węgla?

Oczywiście, jeżeli chcemy liczyć się w walce o medale, musimy wygrywać przede wszystkim z zespołami klasyfikowanymi w pierwszej czwórce. Jednak nie zapominajmy przy tym o spotkaniach z zespołami zajmującymi niższe miejsca, tym bardziej że zazwyczaj są to trudniejsze mecze niż rywalizacja z czołówką. Tak naprawdę, jeżeli chcemy wywalczyć medal, musimy wygrywać z każdym.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved