Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Saskia Hippe kontuzjowana

Saskia Hippe kontuzjowana

fot. archiwum

Sezon 2013/2014 źle rozpoczął się dla jednej z czołowych zawodniczek reprezentacji Niemiec - Saskii Hippe. Atakująca Schwerinera w ostatnim ligowym spotkaniu doznała urazu kolana i nie wiadomo jak długo będzie trwał jej rozbrat z siatkówką.

O ogromnym pechu może mówić atakująca niemieckiej reprezentacji Niemiec – Saskia Hippe. To miał być dla niej przełomowy sezon, zwieńczony podpisaniem kontraktu z utytułowanym zespołem ligi niemieckiej ze Schwerin. Po zdobyciu trzeciego tytułu mistrza Niemiec, zdobyciu Pucharu Niemiec oraz awansu do czołowej dwunastki Ligi Mistrzyń w poprzednim sezonie, zespół z północnej części Niemiec zaczął liczyć się na arenie europejskiej. Dobra postawa w rozgrywkach międzynarodowych zaowocowała ciekawymi ofertami transferowymi dla Denise Hanke, która decyduje obecnie o grze Eczacibasi oraz dla Anne Buijs, która wspólnie z Joanną Wołosz odgrywa istotną rolę w zespole Yamamay Busto Arsizio.

Niestety, w ostatniej kolejce niemieckiej Bundesligi Saskia Hippe doznała kontuzji, która wyglądała dość poważnie. Wprawdzie przy stanie 11:9 dla ekipy ze Schwerin niemiecka atakująca umieściła piłkę w boisku, ale przy lądowaniu nie miała tyle szczęścia. – Saskia upadła na jedną nogę i poślizgnęła się – opisała całe zdarzenie libero drużyny Janine Völker. Wszystko wskazuje na to, że Saskia Hippe doznała kontuzji kolana, jednak lekarze nie byli w stanie określić, na ile poważny jest stan zawodniczki. Jak wykazało badanie przy użyciu rezonansu magnetycznego, u zawodniczki zdiagnozowano zerwanie więzadeł krzyżowych w lewym kolanie oraz dodatkowo uszkodzenie łękotki. Oznacza to niestety kilkumiesięczną przerwę oraz zakończenie sezonu dla utalentowanej zawodniczki.

Rozpaczanie nic nie pomoże. Musimy być silni i musimy myśleć pozytywnie, że kontuzja nie jest tak poważna, na jaką wyglądała. Mam nadzieję, że Saskia już wkrótce wróci na parkiet. Jeśli nie, musimy zastanowić się, w jaki sposób znaleźć alternatywne rozwiązanie. To ogromne osłabienie zespołu – zakończył Felix Kozlowski, trener drużyny ze Schwerin.

źródło: DVV, weltexpress.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved