Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Plotki o „śmierci” KS-u Murowana Goślina okazały się przesadzone

Plotki o „śmierci” KS-u Murowana Goślina okazały się przesadzone

fot. archiwum

W I lidze kobiet rozegrano dotychczas cztery kolejki. KS Murowana Goślina po ostatnim meczu plasuje się na 6. pozycji. Jednak w ostatnim czasie prasa regionalna donosi o poważnych kłopotach finansowych zespołu prowadzonego przez Piotra Sobolewskiego.

Jak mogliśmy przeczytać na łamach „Głosu Wielkopolskiego”, zespół KS-u Murowana Goślina zmaga się z problemami od początku sezonu. Dziennik donosił również, że z zespołu odeszły trzy podstawowe zawodniczki: Jowita Jaroszewicz, Magdalena Hawryła i Sylwia Chmiel.

O weryfikację tej informacji Strefa Siatkówki poprosiła wiceprezesa klubu – Andrzeja Miciula. Potwierdził on, że z drużyną rozstała się Sylwia Chmiel. Przypomnijmy, że młoda przyjmująca w sezonie 2012/2013 była zawodniczką AZS-u Metal-Fach Białystok, który po zakończeniu rozgrywek z powodu kłopotów finansowych wycofał się z rozgrywek ORLEN Ligi.

Z kolei Jowita Jaroszewicz i Magdalena Hawryła nie podjęły jeszcze ostatecznych decyzji. – Prawdą jest, że zaproponowaliśmy zawieszenie wypłat w 50% do stycznia. Decyzja należy już tylko do nich – powiedział wiceprezes. Do tego momentu zawodniczki nie będą reprezentować zespołu w rozgrywkach I ligi.Dodajmy, że jeśli siatkarki zdecydują się odejść z KS-u Murowana Goślina, to według obowiązujących przepisów będą mogły w tym sezonie podjąć grę jedynie w ORLEN Lidze lub w klubie zagranicznym.

Andrzej Miciul zaprzeczył również pogłoskom, które mówią o ewentualnym wycofaniu drużyny z rozgrywek pierwszoligowych. W obecnej sytuacji trener Piotr Sobolewski musi posiłkować się zawodniczkami z zespołu rezerw, na co dzień występującego w II lidze. Wiceprezes klubu dodał jednak, że prowadzone są rozmowy z siatkarkami, które mogłyby wzmocnić team. Zgodnie z przewidywaniami nie chciał zdradzić konkretnych nazwisk.

Wydaje się zatem, że plotki o „śmierci” i rozbiorze ekipy KS-u Murowana Goślina okazały się być mocno przesadzone. Niezależnie od dalszych kroków władz klubu oraz wspomnianych zawodniczek zespół już w najbliższym weekend wybiegnie na parkiet, aby zmierzyć się na wyjeździe z liderem tabeli – AZS-em KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved