Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga po sześciu kolejkach

Młoda Liga po sześciu kolejkach

fot. archiwum

Po 6 kolejkach Młodej Ligi SMS Spała wciąż pozostaje na czele tabeli. Tym razem jednak łatwo o zwycięstwo nie było - aktualnym wicemistrzom twardy opór stawili bydgoszczanie. Zwycięstwo zaś odnieśli strażacy, wspierani przez częstochowski zaciąg z PlusLigi.

Gdańszczanie nie zwalniają tempa i tym razem w nieco ponad godzinę rozprawili się ze Skrą Bełchatów. Bełchatowianie zaś w tym sezonie grają zdecydowanie poniżej oczekiwań, lecz tłumaczyć ich może nieco przebudowany skład. Gdańszczanie fenomenalnie zaprezentowali się w ataku, zdobywając tym elementem 45 oczek przy wysokiej (60%) skuteczności. Wobec tego nawet błędy własne, których popełnili więcej od przyjezdnych, nie były w stanie negatywnie wpłynąć na ich postawę oraz na wynik. Dzięki tej wygranej gracze Trefla awansowali na drugą lokatę w tabeli.

Trefl Gdańsk – Skra Bełchatów 3:0
(25:18, 25:21, 25:18)

Składy zespołów:
Trefl: Bukowski (4), Behrendt (6), Tomczak (6), Pietruczuk (11), Zemlik (11), Kluth (18), Czunkiewicz (libero) oraz Sulima, Wilkowski i Osiak (1)
Skra: Retkiewicz (8), Posmyk, Hes (3), Kowalewski (6), Konieczny (3), Maćkowiak (6), Wloch (libero) oraz Zieliński, Surgut (4), Sionkowski (1), Puławski i Sobczyk




Choć pierwsze dwa sety uczniowie SMS-u wygrali stosunkowo gładko, to później wcale już tak łatwo nie było. Bydgoszczanie bowiem postanowili zaryzykować i choć w końcówce gospodarze próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, to jednak ostatnie słowo należało do graczy z grodu znad Brdy. Niesieni na fali zwycięstwa kontynuowali swą dobrą grę, przede wszystkim w elemencie bloku, również i w czwartej partii, doprowadzając do niespodzianki. W tie-breaku jednakże ponownie do głosu doszli podopieczni Jacka Nawrockiego. Przede wszystkim ograniczyli oni liczbę błędów własnych i dobrze zagrali w obronie, dzięki czemu mogli się cieszyć z kolejnego triumfu.

SMS PZPS Spała – Transfer Bydgoszcz 3:2
(25:20, 25:15, 23:25, 22:25, 15:10)

Składy zespołów:
SMS: Badura (9), Dawid (8), Gryc (17), Bieńkowski (3), Fornal J. (21), Kochanowski (6), Zabłocki (libero) oraz Borończyk (3), Komenda, Zwiech, Fornal T. (2) i Szymura (8)
Transfer: Goss (14), Lesiuk (9), Łyczak (13), Siwicki (12), Gorzeń (4), Płomiński (3), Stysiał (libero) oraz Kurowski (1), Nowakowski, Zieliński, Szczucki-Kriese (6) i Tobolewski (libero)


Drugą wygraną z rzędu odnieśli młodzi jastrzębianie. Podopieczni Leszka Dejewskiego w tie-breaku pokonali swych rówieśników z Bielska-Białej. Całe spotkanie było bardzo nierówne i forma obu ekip w przekroju całej potyczki bardzo mocno falowała. Ostatecznie jednak jastrzębianie po dobrym finiszu w czwartej partii nabrali wiatru w żagle. W tie-breaku doskonale radzili sobie czy to w zagrywce, w ataku, bloku, czy w defensywie. Bielszczanie zaś stali jak zaczarowani – nie skończyli żadnego ataku, nie potrafili choćby w najmniejszym stopniu przeciwstawić się rywalom, a jedyne dwa oczka, które zdobyli w piątym secie, podarowali im przyjezdni, myląc się w zagrywce i na siatce.

BBTS ATH Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 2:3
(25:22, 14:25, 25:19, 22:25, 2:15)

Składy zespołów:
BBTS: Marek (2), Siek (10), Kalembka (7), Ogrodniczuk (6), Bućko (12), Słomka (11), Czauderna (libero) oraz Dobija, Bęben i Smolana
JW: Kwolek (24), Woźniak, Kupisz (7), Matula (5), Szmajduch (14), Wysocki (10), Popiwczak (libero) oraz Formela (17), Wójcik (6), Jankowski i Ciemielewski


Radomianie okazali się niezbyt wymagającym rywalem dla młodych olsztynian. O ile, jeśli chodzi o błędy własne, to oba teamy popełniły ich tyle samo, o tyle różnicę na korzyść przyjezdnych zrobiła ich świetna dyspozycja na siatce. Gracze z Warmii doskonale radzili sobie przede wszystkim w bloku, którym zdobyli o siedem oczek więcej od graczy z Mazowsza, ale i w ataku, w którym byli nieco skuteczniejsi. Radomianie co prawda starali się stawić opór gościom, lecz w końcowym rozrachunku mieli zbyt mało argumentów, by ugrać choćby seta.

Czarni Radom – AZS Olsztyn 0:3
(22:25, 16:25, 22:25)

Składy zespołów:
Czarni: Kiernoz, Jarzyna (5), Czarnecki (7), Machowicz (3), Faryna (12), Ostrowski (4), Filipowicz (libero) oraz Firlej (1), Płaskociński, Nowakowski i Chudzik
AZS: Koziatek (4), Kamiński (9), Napiórkowski (13), Tomczak (2), Guzewicz (8), Macyra (11), Mariański (libero) oraz Kurmin, Perzanowski (2) i Leik


Częstochowianie przerwali passę porażek i na wyjeździe pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Choć spotkanie rozstrzygało się w tie-breaku, to nie stało ono na najwyższym poziomie – gra obu ekip przypominała siatkarską sinusoidę, w żadnym z setów nie mogły one na siebie „trafić” z dobrą formą. I choć miejscowi o wiele lepiej radzili sobie za linią dziewiątego metra, co przekładało się na ich doskonałą postawę w bloku, którym punktowali 22 razy (przyjezdni – 13 razy), to jednak właśnie gracze spod Jasnej Góry zanotowali wyższą skuteczność w ataku. Zdobyli oni tym elementem aż 64 oczka, przy 46 gospodarzy, co zrobiło różnicę na ich korzyść i temu zawdzięczają ostateczny triumf.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – CS PSP AZS Częstochowa 2:3
(25:21, 18:25, 25:12, 18:25, 11:15)

Składy zespołów:
ZAKSA: Brzeziński (12), Butryn (25), Zapłacki (20), Polański (6), Superlak (5), Maziarz (3), Koziura (libero) oraz Zasłonka, Andruszek (4) i Banach (libero)
AZS: Marcyniak (8), Miarka (17), Kaczyński (31), Zygmunt (5), Buczek (2), Matuszczyk (1), Bik (libero) oraz Hyjek (6), Gałkowski i Piechocki (9)

Przypomnijmy, iż Resovia Rzeszów i AZS Politechnika Warszawska swoje spotkanie rozegrały awansem, tydzień wcześniej. 3:1 triumfowali rzeszowianie.

Zobacz również:
Tabela oraz wyniki 6. kolejki Młodej Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved